Доходи бюджетів територіальних громад зросли більш ніж в 6 разів

Дата: 07.11.2016 11:40

Віце-прем'єр Зубко закликав населені пункти активніше займатися об'єднанням в територіальні громади, оскільки таким чином їхні доходи будуть рости більш швидкими темпами.

Доходи бюджетів 159 об'єднаних територіальних громад за 9 місяців 2016 року зросли більш ніж в 6 разів у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року - до 4,98 мільярда гривень.

Про це йдеться в звіті, підготовленому Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і представленому главою відомства віце-прем'єр-міністром Геннадієм Зубко на зустрічі з главами міських і сільських рад.

У звіті наголошується, за 9 що місяців поточного року доходи місцевих бюджетів населених пунктів, які не об'єдналися в територіальні громади, виросли лише в 1,4 рази - до 103,9 мільярда гривень. Віце-прем'єр Зубко закликав населені пункти активніше займатися об'єднанням в територіальні громади, оскільки, таким чином, їх доходи будуть рости більш швидкими темпами, зокрема, через доступ до програм уряду на підтримку розвитку інфраструктури таких громад.

"Ви (населені пункти, які не об'єдналися в громади - УНІАН) сьогодні втрачаєте практично кожен день шанси конкурувати за інвесторів Тому що (об'єднаним територіальним громадам - ??УНІАН). Надходить субвенція державна, також їм надходять кошти від Фонду регіонального розвитку і інші можливості розвитку території ", - сказав Зубко.

Як зазначається в матеріалах звіту Мінрегіону, якщо надходження від акцизів до місцевих бюджетів зросли за 9 місяців 2016 року у 55%, то такі надходження до бюджетів територіальних громад зросли на 71%.

"Об'єднання громад дозволило збільшити власні доходи бюджетів територіальних громад на 1 жителя відповідної території У середньому показник, в порівнянні з дев'ятьма місяцями 2015 року, за всіма об'єднаним громадам збільшився на 1100 гривень, з 518 гривень до 1620 гривень.", - Йдеться в звіті Мінрегіону ,

Процес децентралізації влади, що передбачає передачу на місця адміністративних функцій, а також функцій з адміністрування та акумулювання податкових відрахувань, почався в Україні в 2015 році. Метою реформи є надання регіонам більшої фінансової незалежності, а також можливостей використання регіональних ресурсів, включаючи грошові, на свій розсуд.

За інформацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, надходження до місцевих бюджетів без урахування трансфертів у січні-червні поточного року зросли на 48,5%, або на 21,2 мільярда гривень, в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року та склали 65 мільярдів гривень.