Черкаський район, Черкаська область

Недосіяні восени площі черкаських угідь заповнять техкультурами

Погода внесла свої корективи в структуру посівів Черкащини: недосіяне через посушливу осінь навесні надолужуватимуть за рахунок інших культур.

Про це в ексклюзивному коментарі УНН-Центр розповів начальник управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка.

“Специфіка осінньо-польових робіт минулого року полягала в тому, що посуха не дала можливості засіяти заплановану площу озимини. Область недосіяла близько 20 тис. гектарів від запланованого. Тому весняно-польових робіт стало більше: треба посіяти ярі, пізні ярі культури, технічні, щоб заповнити прогалини. Озимина, що була посіяна, вийшла з зими жива, а весняні температури дають їй можливість відновити вегетацію”, — сказав Ігор Колодка.

Недосіяні площі будуть засіяні кукурудзою, соняшником, соєю, іншими культурами. Тому їх в загальній структурі буде дещо більше, ніж зазвичай. Наприклад, доля соняшник сягне приблизно 12 %.