Уряд вніс зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Дата: 26.08.2016 12:03

Уряд своєю постановою вніс зміни до пункту 8 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом „гроші ходять за дитиною”.

Зазначеними змінами, зокрема, передбачено встановлення терміну, протягом якого батьки-вихователі або прийомні батьки зобов’язані повідомити структурні підрозділи з питань соціального захисту населення про зміну розміру пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги для проведення відповідного перерахунку розміру раніше призначеної соціальної допомоги з метою уникнення надмірного нарахування державної соціальної допомоги.

Також визначено механізм повернення надміру виплачених коштів внаслідок неподання батьками-вихователями або прийомними батьками відомостей про зміну розміру пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги.

У Мінсоцполітики наголошують, що реалізація цієї постанови Кабінету Міністрів України посилить захист прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, на виплату соціальної допомоги, що гарантована державою, та сприятиме широкому охопленню таких дітей сімейними формами виховання.

Джерело: Міністерство соціальної політики України