Податкова соціальна пільга у 2016 році

Дата: 31.05.2016 12:07

Згідно із абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Оскільки Законом України  «Про Державний бюджет на 2016 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальну заробітну плату з 1 січня 2016 року встановлено в розмірі 1378 грн., сума заробітної плати, нарахованої платнику податків протягом звітного податкового місяця, що дає право на податкову соціальну пільгу в 2016 році  становить 1930 грн. (1378 грн. х 1,4).