Куди подавати документи для узаконення самобудови?

Дата: 20.05.2016 12:17

Для узаконення самобудови  документи необхідно подавати до ДАБК за місцем знаходження об'єкту.

На даний час повноваження по реєстрації декларацій про готовність будинку (чи іншої самобудови ) має тільки обласний ДАБК.

Так буде до передачі цих повноважень місцевим радам,  а доки - так.

Але, це не означає, що для узаконення будівлі треба їхати саме в обласний центр і стояти там в черзі в обласний ДАБК.

Насправді все набагато простіше.

Щоб уникнути черг і корупції при ухваленні рішень ДАБК, документи тепер потрібно здавати в місцевий центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Таким чином, Центр надання админуслуг приймає документи і видає вже готові, зареєстровані декларації.

Це дозволяє уникнути ситуації, коли, наприклад, конкретний інспектор ДАБК зацікавлений отримати хабар і з цією метою відмовляється приймати документи, знаходячи одну зачіпку за іншою.

Реєстратор центру ніяк не впливає на ухвалення рішення ДАБК, для нього не має ніякої різниці, хто і які документи подає.

Він перевіряє їх комплектність, реєструє і потім віддає Вам результат їх розгляду ДАБК.

Крім того, в кожному Центрі можуть знаходитись консультанти з ДАБК, до яких можна прийти з документами і порадитися, як поступити у вашій ситуації.

На роботу консультантів і реєстраторів, якщо вона Вас не задовольняє, можна  скаржитися до Міністерства юстиції по гарячій лінії і в ДАБК.

Приклад заповнення декларації на самобудову буде в наступній інформації.