Перед громадами-об’єднавцями Черкащини відкриті всі можливості для розвитку

Дата: 08.11.2016 12:22

«Інфраструктурна» субвенція, фінансування проектів з Державного фонду регіонального розвитку, грантова та міжнародна допомога доступні ОТГ Черкащини для розвитку територій. Про залучення «розвиткових» коштів для тергромад розповів в ефірі телеканалу «Рось» заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

– Фінансова децентралізація дала багато додаткових ресурсів на місця, – говорить Ярослав Березань. – Три діючі ОТГ Черкащини вже живуть за новим бюджетним законодавством, тож отримують значно більше доходів, ніж раніше. Крім того, мають додаткове фінансування з держбюджету як громади-об’єднавці, від іноземних партнерів, які підтримують децентралізаційну реформу, та завдяки реалізації проектів коштом Держфонду регіонального розвитку.

Нині в області діють програми ПРООН, DESPRO, DOBRE та «Ulead», завдяки яким можна втілювати цікаві розвиткові проекти. Надають підтримку й польські партнери.

Ті, хто розібралися в темі отримання міжнародної допомоги, отримують достатньо коштів на розвиток, – пояснює заступник очільника області. – У нас лідер із залучення грантової допомоги – Білозірська ОТГ. Втім, найбільша проблема в тому, щоб отримати гранти, тобто підготувати правильний проект. Під проектом іноземці розуміють ту користь, яку отримає громада від його втілення, а не проектно-кошторисну документацію, як то розуміють наші громадяни.

Посадовець додає, що цьогоріч, зважаючи на позитивні приклади діючих громад Черкащини та завдяки посиленню інформаційно-роз’яснювальної роботи, діаметрально змінилася позиція саме сільського населення щодо об’єднання в громади.

– Ми намагаємося надавати інформацію про переваги реформи безпосередньо людям, – підсумовує заступник голови ОДА. – Адже зараз у них є унікальна можливість об’єднатися так, як селам це вигідно. Більшість сільських голів уже розуміють вигоди об’єднання. Тож очікуємо, що до кінця року матимемо чимало позитивних висновків про об’єднання.

Поки що ж в області працюють три територіальні громади: Білозірська, Мокрокалигірська та Єрківська. Ще у трьох – Тальнівській міській, Стеблівській селищній та Нарбутівській сільській – 18 грудня призначили вибори.