Механізм отримання послуг з психологічної реабілітації учасникам АТО

Дата: 07.06.2016 12:34

Реабілітаційні послуги з психологічної реабілітації надаються учасникам антитерористичної операції в реабілітаційних установах, з якими Службою, в установленому законодавством порядку, укладено договір про надання реабілітаційних послуг.

Для отримання таких послуг отримувач або його законний представник звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації, а отримувач або його законний представник, який переселився з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, та заповнює заяву.

До заяви додається:

1) копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

2) копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом можуть бути:

• наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
  • довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;
  • рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
  • довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);
  • витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

Після отримання від органу соціального захисту населення направлення на реабілітацію (із зазначенням початку та закінчення терміну реабілітації), отримувач прибуває до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні.

Реабілітаційні установи, які надають послуги з психологічної реабілітації учасникам бойових дій із числа учасників антитерористичної операції у 2016 році

Дорожня карта щодо отримання послуг з психологічної реабілітації

Із запитаннями, що виникли у Вас стосовно можливості або механізму отримання послуг з психологічної реабілітації, просимо звертатися до відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації Служби за номером: (044) 281-08-31 або електронною поштою на адресу: vpr2014@ukr.net.

Джерело: Державна служба України