У реформуванні системи соцзахисту зроблена колосальна робота

Дата: 03.10.2016 12:37

Протягом останніх півтора року у реформуванні системі соціального захисту населення в Україні зроблена колосальна робота. Про це під час панельної дискусії «Реформування соціальної політики в умовах децентралізації управління» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Насамперед йдеться про серйозне реформування системи субсидій, адже у процесі доведення цін на газ та житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня, якраз система соцзахисту населення відіграє неабияку роль», – сказав він.

Павло Розенко нагадав, що у минулому опалювальному сезоні 5,5 млн українських родин скористалися допомогою держави у вигляді субсидій, в цьому опалювальному сезоні кількість отримувачів субсидій, за прогнозами Уряду, становитиме близько 9 млн родин.

«Зараз паралельно ідуть процеси переоформлення субсидій та оформлення субсидій для тих, хто звертається вперше», – зауважив Павло Розенко, наголосивши, що для тих 5,5 млн родин, які вже отримували субсидії, їх переоформлення на новий період буде здійснене автоматично, без жодних додаткових звернень. Він зазначив, що до управлінь соцзахисту щотижня за субсидіями звертаються близько 60 тис. сімей.

За словами Віце-прем’єр-міністра, значні кроки вже зроблені і у наведенні порядку в системі пільг. «Ми серйозно очистили систему пільг. Насамперед, це стосується скасування пільг чиновникам та посилення адресності надання пільг. На сьогодні надання пільг прив’язане до доходів громадян і пільгами користуються лише ті, хто цього справді потребує», – наголосив він.

Павло Розенко  повідомив, що протягом 1-2 місяців Мінсоцполітики має допрацювати та внести на розгляд Уряду і Парламенту законопроект щодо систематизації  та монетизації пільг.

Джерело: Черкаська ОДА