Гідрометцентр: З початком літа дощі на Черкащині не припиняться

Дата: 30.05.2016 12:37

Травень 2016 в цілому видався помірно-теплим та занадто дощовим. Так, середньомісячна температура повітря виявляється близько +15°, що в межах кліматичної норми, а сума опадів – 80-120 мм, що відповідає 2-3 місячним нормам. А на окремих територіях області – близько 200 мм. Як інформують у Черкаській ОДА, про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Остання дні місяця літнє тепло інтенсивно наростало на фоні частих грозових дощів. Денні максимуми досягали літніх значень, також спостерігалися літні ночі, що
є головною ознакою літнього сезону.

За прогнозом, до кінця травня на погоду Черкащини продовжить впливати тепла частина циклону з південного-сходу. Тому утримуються підвищені температури на фоні періодичних грозових дощів. В перші дні червня, під впливом антициклону з центром над Північним Льодовитим океаном, температурний фон знизиться на 2-4°, але на припинення дощів поки що розраховувати не варто.

Джерело: Провінція