Черкаський район, Черкаська область

День вшанування Героїв Небесної Сотні

Небесній Сотні шана і молитви

За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий, Боже, освяти,

І в мирі, Господи, прийми до себе!

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Два роки минуло від тих трагічних подій на Майдані, які ввірвалися в душі і серця людей. Три дні лютого 2014 року — найкривавіші дні протистояння добра і зла в самому серці України.

Напередодні Дня пам'яті Небесної Сотні в Білозірському Центрі культури і дозвілля відбувся мітинг — реквієм. Сільська громада, учні школи вшанували пам'ять ста дванадцяти невинно убитих на Майдані.

До присутніх звернувся заступник сільського голови М. П. Пишний, який наголосив на необхідності вшанування пам'яті Героїв Революції Гідності, що віддали свої життя за оновлення нашої держави, за утвердження прагнень до європейських цінностей.

Хвилиною мовчання присутні вшанували Героїв Небесної Сотні.

Вшанували і згадали всіх поіменно. Портрети всіх Героїв пройшли перед очима присутніх. Серед них і наші земляки з Черкащини: Горошин Максим (с. Грушківка Кам'янського р-ну), Паращук Юрій (м. Тальне), Пасхалін Юрій (с. Носачів Смілянського р-ну), Смолинський Віталій (с. Фурманівка Уманського р-ну), Чернець Віктор (с. Подібна Маньківського р-ну).

Як важко втрачати рідних і близьких. А ще важче батькам втрачати своїх дітей. Матері до цих пір не можуть повірити, що їх синів вже немає в живих. Як хочеться їм хоч уві сні побачити і почути їх. Про це розказали в поезіях учні Долда Олександра і Чубенко Ліза. Звучали рядки місцевого поета — аматора В. Я. Запорожець.

Минуло вже два роки... А біль, сльози, смерті ще і досі терзають Україну - війна на Сході не припиняється. Сорок шість жителів села Білозір'я боронили і сьогодні боронять нашу країну, її цілісність і суверенітет. Щира подяка, шана і низький уклін нашим Героям! Від сільського голови і громади села вручили квіти учасникам АТО, присутнім в залі.

«Повертайся живим» просила всіх воїнів, які сьогодні в АТО учасниця вокальної студії «Сяйво» Танцюра Олена. Прозвучали також пісні «Молитва» та «Свіча».

Під звуки багатоголосся жалобного реквієму України «Пливе Кача...» учасники мітингу поклали квіти до стели Героїв Небесної Сотні, учні поставили свічки.

Пам'ятаємо про них, пам'ятаймо! І дітям своїм розкажімо!

Це потрібно не мертвим, це потрібно живим!