Розвиток громадського бюджету

Дата: 10.02.2017 12:44

Експерти Фундації ПАУСІ, Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) попередньо визначили список громад, які у 2017 році отримають допомогу щодо реалізації бюджетів участі.

Мотиваційні листи подані від 78 органів місцевого самоврядування, серед яких 52 міські, 2 селищні, 1 обласна ради та 23 об’єднані територіальні громади. Зацікавленість проектом є свідченням подальших демократичних перетворень, розвитку відкритості місцевих бюджетів та налагодження системного діалогу.

Основними критеріями для попереднього визначення участі стали мотивація, проведення підготовчої роботи, прийняття програми та положення. Експерти також враховували наявність фінансової гарантії щодо реалізації бюджету участі. Перевага надавалася громадам, які ще не мають відповідної практики. Враховувалася також географія проекту та чисельність населення.

Попередній список територіальних громад – учасників проекту:

м. Миколаїв;

м. Харків;

м. Кропивницький;

м. Енергодар (Запорізька область);

м. Долина (Івано-Франківська область);

м. Біла Церква (Київська область);

м. Сєвєродонецьк (Луганська область);

м. Дрогобич (Львівська область);

м. Миргород (Полтавська область);

Балтинська ОТГ (Одеська область);

Білозірська ОТГ (Черкаська область).

Нагадаємо, що проект реалізується Фундацією ПАУСІ разом з Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» за підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС).

Проект передбачає: проведення семінарів, тренінгів, надання консультацій та супроводження процесу запровадження громадського бюджету, проведення навчальних візитів, фінансову підтримку інформаційної кампанії та організації етапів громадського бюджету, надання програмного забезпечення для здійснення голосування мешканців. Тьюторами Проекту є координатори громадських бюджетів українських міст, автори проектів, члени робочих груп, які мають досвід реалізації партиципаторного бюджету. Експерти проекту - польські та українські практики розвитку громадянського суспільства та налагодження діалогу.

Від Білозірської ОТГ Проектом займається Ірина Анатоліївна Грищенко, заступник сільського голови з питань освіти та охорони здоров’я.

Джерело: www.pauci.org