21 березня – Всесвітній день поезії

Дата: 21.03.2018 13:04

Поезія – це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі.

(Ліна Костенко)

21 березня – Всесвітній день поезії.

Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО Всесвітній день поезії було призначено на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року. Найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, де розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН.

Рішення про встановлення Всесвітнього дня поезії було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання, вона формує громадську думку і насамперед передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.

Його мета – залучити якомога більше людей до поезії, надати можливість молодим талантам заявити про себе.

Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з’явився 2004 року.

Поети – люди, багаті душею, їм властиве почуття прекрасного. В поезії має бути душа поета.

Ну що б, здавалося слова?

Слова та й голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива, як їх почує.

Знать, од Бога і голос той, і ті слова

Ідуть між люди!

(Т. Шевченко)

В нашому селі Білозір’ї  також  є люди, наділені творчим поетичним талантом. Поезія – це не професія, це поклик душі. Про декого з поетів-аматорів ми знаємо,а дехто не виносить свою творчість на широкий загал.

Сьогодні ми щиро вітаємо всіх поетів-аматорів зі святом – Всесвітнім Днем поезії. І пропонуємо коротке знайомство з творчістю наших односельців поетів-аматорів.

Ольга Плодиста, бібліотекар