Розрахунок "зимових" субсидій: нові правила нарахування

Дата: 06.10.2017 13:09

Питання отримання житлово-комунальних субсидій  залишається одним із найбільш обговорюваних та актуальних питань в селі, а особливо з наближенням холодів. Адже більше двох тисяч домогосподарств в Білозір’ї користується субсидією.

З 1 жовтня в Україні розпочнеться процес розрахунку розміру зимової субсидії. Чого чекати, та на що розраховувати в цей опалювальний сезон, про всі основні зміни коротко в цій статті.

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня, то у 2017-2018рр. для користувачів індивідуального опалення, субсидія буде нараховуватися з 15 жовтня до 15 квітня (скоротили на один місяць).

Також  передбачено,  що при перепризначенні субсидії буде враховуватися прострочена понад два місяці заборгованість з оплати комунальних послуг.   Наприклад, якщо сім'я має заборгованість за послуги, однак її загальна сума не перевищує 340 грн., зазначена заборгованість не вплине на визначення права на перепризначення субсидії, в іншому випадку потрібно протягом двох місяців з дати інформування про не призначення субсидії, документально підтвердити сплату заборгованості або укладання договору її реструктуризації.

Варто врахувати, головне, від чого залежить розмір субсидії, – дохід. Тому і відсоток обовязкового платежу для кожної родини обраховується індивідуально.

При розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 рр. – з 1 жовтня 2017 року будуть враховані доходи громадян за I та II квартал 2017 року.

Звертаємо увагу про нарахування «умовного доходу для призначення субсидії» певним верствам населення:

Якщо  в  особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок
періоду,  за  який  враховуються  доходи для призначення субсидії,
середньомісячний  сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму ,  або  в якої відсутні доходи, але вона навчалася   за   денною   формою  навчання  у  загальноосвітньому, професійно-технічному,  вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії  середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного  прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (1684 грн.).

Непрацюючим громадянам для   розрахунку субсидії середньомісячний дохід буде  визначається  на  рівні  двох  розмірів прожиткового
мінімуму, встановленого для працездатних осіб (3368грн).

Для  фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування  та  є  платниками  єдиного  податку  першої  групи,
незалежно  від отриманих доходів до сукупного доходу за  кожний  місяць  враховується  дохід  на  рівні  двох  розмірів прожиткового  мінімуму (3368 грн.), для другої  групи  -  трьох  розмірів прожиткового  мінімуму (5052 грн.), для третьої групи - чотирьох   розмірів   прожиткового мінімуму,  встановленого  для працездатних  осіб (6736 грн.).

Проте, якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок
періоду,  за  який  враховуються  доходи для призначення субсидії,
середньомісячний  сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, але  яка протягом зазначеного періоду отримувала  хоча  б один із таких видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу  при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства  та  дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та  II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають  права  на пенсію, та інвалідам, допомогу по безробіттю, то у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри  отриманих такою особою доходів.

Також в Україні за останні місяці скоротили нормативи соціального споживання на опалення і газ. Оскільки субсидія нараховується на норматив, то українцям із субсидіями доведеться в новому опалювальному сезоні або економити, або платити більше.

Норматив

2016р

2017р

• опалення

5,5 м3

•  газову плиту (приготування їжі і підігрів води)

7,1 м3 на особу

5,4 м3 на особу

•  газову плита і газовий водонагрівач

14,0 м3 на особу

10,5 м3 на особу

За вікном вже жовтень, і більшість односельців цікавить питання, на яку кількість кубів газу розраховувати в цей опалювальний період. Зазвичай, ця інформація відображається в повідомленнях про призначення житлової субсидії.  В цьому році повідомлення про розмір зимової субсидії кожен отримає по пошті листом, але, на жаль із запізненням, оскільки внесені урядом зміни від 18.09.2017 (Постанова №609) вимагають перерахунку всих субсидій, враховуючи доходи І та ІІ кварталу 2017 року. (Це робиться для того, щоб врахувати підвищення мінімальної зарплати, яке відбулося на початку цього року.)

Враховуючи нові норми споживання на опалення на природний газ, в цьому опалювальному сезоні будемо мати такі цифри:

Норма опалювальної площі

об’єм газу за відсутності газового водонагрівача

об’єм газу за наявністю газового водонагрівача

електроенергія

на сім’ю з однієї особи (48,87м2)

272м3

277м3

90 кВт

на сім’ю з двох осібм(62,52м2)

352м3

362м3

120 кВт

на сім’ю з трьох осіб (76,17м2)

432м3

447м3

150 кВт

на сім’ю з чотирьох осіб(89,82м2)

512м3

532м3

180 кВт

на сім’ю з п’яти осіб (103,47м2)

591м3

617м3

210 кВт

Проте  для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних громадян є приємна новина: уряд збільшив соціальну норму, за якої надається субсидія. Наприклад, якщо в будинку проживають 1-2 непрацездатні особи, то соціальна норма для розрахунку допомоги збільшиться до 75 квадратних метрів.

Щороку, кількість отримувачів субсидії зростає, тому уряд опрацьовує нові ініціативи щодо скорочення субсидій. Так, зараз Міністерство фінансів готує законопроект "Про верифікацію".  Якщо документ ухвалять, перевіряти субсидіантів будуть по-новому.

Щоб не втратити право на отримання субсидії та не повертати гроші до держави, за вже використану субсидію, слід пам’ятати основні правила:

• вчасно сплачувати комунальні платежі;
  • повідомляти про зміни в складі сім’ї, зміни в доходах;
  • пам'ятати про "заборону" на великі покупки (понад 50 тисяч).