В освітній субвенції на 2017 рік закладено 300 млн для навчальних закладів ОТГ

Дата: 15.11.2016 13:41

Школа як центр громади є основою успішної децентралізації, а Уряд сприятиме розвитку опорних шкіл та допомагатиме об’єднаним територіальним громадам розвивати якісну освіту. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на відкритті конференції «Україна на шляху децентралізації освіти», повідомляють в Міністерстві освіти і науки України.

Вона наголосила, що в освітній субвенції на 2017 рік закладено  200 млн гривень на автобуси для опорних шкіл, 300 млн грн – для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад та ще додатково 300 млн грн на обладнання кабінетів для вивчення природничих наук в опорних школах.

– Ми хочемо спонукати об’єднані територіальні громади розвивати успішну освіту. Нам потрібна школа побудована на партнерстві між батьками, учителями та дітьми. І головне – школа має стати центром громади, – додала Лілія Гриневич.

Як відбувається децентралізація у сфері освіти з точки зору розвитку освітньої інфраструктури розказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Він наголосив, що хоч процес і йде складно, але вже зараз створення опорних шкіл поступово стає ініціативою, джерелом якої є громада. Дуже важливо, щоб цей процес набирав сили і громади реально використовували свої можливості, які створюються для них сьогодні.

Джерело: Черкаська ОДА