Кожна об’єднана громада гарантовано отримає кошти державної субвенції

Дата: 23.03.2016 14:02

До бюджетів об’єднаних громад кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури перераховуватимуться вже з наступного місяця.

Про це повідомила заступник директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Людмила Даменцова.

Вона нагадала, що держава у цьому році передбачила надання субвенції у розмірі 1 млрд гривень на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Ця субвенція спрямовується з державного до місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад. Кошти розподілені між 159 об’єднаними громадами відповідно до їхньої площі і чисельності сільського населення.

— Об’єднані громади гарантовано отримають субвенцію і самі вирішать, на які інфраструктурні проекти витратять ці кошти. Вони можуть спрямувати їх на будівництво центрів надання адміністративних послуг, ремонт доріг, шкіл, закупівлю автобусів, пожежних автомобілів тощо. Кошти державної субвенції мають бути використано максимально ефективно, а для цього громади повинні мати план соціально-економічного розвитку з переліком проектів, на реалізацію яких вони планують витратити ці кошти,- зазначила Людмила Даменцова.

Процес реалізації таких проектів буде публічним та прозорим — громади не лише щомісячно звітуватимуть перед Мінрегіоном, як головним розпорядником коштів, про хід використання коштів, а й доцільно оприлюднювати відповідну інформацію у відкритому доступі на своїх офіційних сайтах.

Нагадаємо, що 16 березня постановою Кабінету Міністрів України було затверджено порядок і умови надання субвенцій з державного бюджету до місцевих бюджетів на формування інфраструктури об’єднаним територіальним громадам.

Раніше Мінрегіон запропонував об’єднаним громадам типову структуру плану соціально-економічного розвитку, необхідного для отримання державної субвенції.

За матеріалами прес-центру ініціативи «Децентралізація влади»