Всесвітній день письменника

Дата: 05.03.2018 14:02

3 березня, святкують Всесвітній день письменника (повна назва свята Всесвітній день миру для письменника) - свято всіх діячів літератури.
Ініціатором свята став міжнародний ПЕН-клуб, який виступає в підтримку та захист літераторів, які піддаються переслідуванням. На з'їзді в 1986 році учасники клубу прийняли рішення зробити 3 березня Всесвітнім днем миру для письменника. Цей день існує не тільки заради вшанування таланту видатних письменників, але і для того, щоб закликати журналістів до чесної роботи, позбавленої брехні і фальсифікації.
Приємно згадати талановитих письменників, чий життєвий або творчий шлях так чи інакше був повязаний з нашим селом.
Горбівненко Анатолій Тимофійович. Народився в учительській родині 18 жовтня 1953 року в с. Білозір’я Черкаського району. Тут освоював ази науки у двох школах: восьмирічній №2 і середній №1.
Ліричні вірші, жарти, байки, гуморески, пересмішки – це неповний перелік жанрового розмаїття творчості Анатолія Тимофійовича.
Гумористичний набуток письменника пошанований високою літературною премією імені Л. Глібова. Він є членом Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України.

Коваленко Валентина Михайлівна.
Народилася письменниця 9 вересня 1964 р. у с. Самгородок Смілянського району Черкаської області.
Авторка збірок поезій та прози: „З любові”(1993), „Перевесла істин”(1996), „Приворот-зілля”(1997), „Вовчик”(1999, 2006, 2010), „Ненароджене сонце, або Великий піст Зінька Самгородського”(2000), „Трунок Сварожого рога”(2002), „Перелесниця”(2006), „Тобі б моїм поговорить вогнем”(2007), „Приворот зілля. Зібране”(2014); навчально-методичних посібників для вчителів та літературно обдарованої молоді: „На осонні слова”(2004), „Поетичний гербарій ”(2006, 2013), ,,До щирця поетичного слова”(2012), ,,Роду криниця віща” (2014, 2016); співавторка підручника „Література рідного краю. 5 клас” (2010); автор-укладач 2-томної антології творів письменників Черкащини для дітей та юнацтва „Криничка”(2009); упорядниця творів І. Виргана та спогадів про нього, досліджень про творчу лабораторію Т. Шевченка, І. Нечуя-Левицького, І. Виргана, В. Симоненка та ін.
Лауреат обласної літературної премії „Берег надії” ім. В. Симоненка (2004) , літературної премії „Благовіст”(2008).
Член НСПУ з 1998 р.

Синиченко Олекса Пантелійович –письменник-перекладач.
Відомий письменник, перекладач з грузинської та німецької мов, народився 16 жовтня 1931 року в с. Білозір’ї в родині колгоспників.
З 1957 року друкуються перші переклади художніх творів Олекси Синиченка. Перекладав переважно з грузинської мови, яку вивчив самостійно, а ще з німецької, російської, білоруської. Вийшло близько тридцяти книг. Це переклади творів І. Чавчавадзе, Н.Думбадзе, К.Гамсахурдіа, К.Лордкіпанідзе, Л.Фейхтвангера, Б.Плюндри та інших.
Видає дві оригінальні книги – «Свій шлях широкий» та «Якого нам ще треба словника».
З 1965 року Олекса Синиченко – член Національної Спілки письменників України, лауреат премії ім. Максима Рильського.

Фатенко Петро Петрович – поет-пісняр, заслужений працівник культури України.
Народився Петро Петрович 21 червня 1941 року в селі Білозір’я, нині мешкає в місті Новоград-Волинському Житомирської області.
Змалку закоханий у народну пісню, у красу України, він присвятив своєму краю цикли пісень і віршів.
Петро Петрович не тільки поет. Він заслужений працівник культури України, громадський діяч, очолює Новоград-Волинську районну організацію ветеранів, голова районної ради ветеранів.
В бібліотеці ЦКД Білозірської сільської ради створено до цього дня книжкову експозицію про письменників рідного краю.
Усіх письменників щиро вітаємо зі святом!