Документи, які необхідні для усиновлення одним із подружжя дитини другого з подружжя

Дата: 29.06.2016 14:06

п. 91 Постанови № 905 «Про затвердження  Порядку  провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» від 8.10.2008 року?

Усиновлення одним з подружжя дитини іншого з подружжя здійснюється без перебуваннядитини на обліку.

Усиновлення одним з подружжя дитини іншого з подружжя здійснюється за місцем проживання дитини.

Для усиновлення дитини те з подружжя, хто бажає її усиновити, звертається з відповідною заявою до службиу справах дітей за місцем проживання дитини.

До заяви додаються?

1. копія паспорта абоіншого документа, щозасвідчує особу;
  2. копіясвідоцтва про шлюб;
  3. висновок про стан здоров’язаявника;
  4. довідка про наявність чи відсутність судимості;
  5. копія свідоцтва про народження дитини;
  6. письмова згода батьків дитини на усиновлення, засвідчена нотаріально, або згода того з подружжя, дитину якого усиновлює інший з подружжя,  та документ, який засвідчує відсутність другого з батьків дитини (копія свідоцтва про смерть або довідка про смерть, видана органом реєстрації актів цивільного стану, копія рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання недієздатним або безвісно відсутнім, довідка з органу реєстрації актів цивільного стану щодо відомостей про батька дитини тощо).

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та документів складає акт обстеження житлово-побутових умов заявника, розглядає питання про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини і готує проект відповідного висновку.

Висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини оформляється на бланку міської ради, підписується головою (заступником голови), скріплюється печаткою та видається заявнику підрозписку.

Разом з висновком заявнику повертається пронумеровані, прошнуровані, скріплені печаткою та завірені підписом керівника (заступника керівника) служби у справах дітей документи, подані кандидатом в усиновлювачі.