Нові можливості на уроках біології

Дата: 09.11.2016 14:07

Сучасний розвиток науки, в тому числі й біологічної, неможливий без інформаційної культури особистості. Саме інформаційна культура виступає як предмет, приладдя та результат соціальної активності кожної людини. Для учнів інформаційна культура сьогодні ? це уміння працювати із прикладним програмним забезпеченням, це глибоке проникнення в суть процесів опрацювання інформації, це основа формування ІКТ-компетентності.

При вивченні біології в школі на сучасному етапі урок не має бути обмеженим підручником, класною дошкою та вчителем. Традиційна форма уроку не зможе дати учням такого об'єму інформації, як урок з використанням інформаційних технологій. Адже нові технологізовані покоління дітей потребують нових форм подання навчального матеріалу.

Отримані кабінетом біології нові сучасні прилади дають можливість подати урок цікавим та ефективним. Наприклад, при вивченні курсу природознавства в 5 класі учні мають змогу проводити природничі досліди за допомогою хімічного посуду, піщаного годинника, вчаться користуватися електронними вагами та механічними терезами. Нові моделі-аплікації (моногібридне схрещування, перехрест хромосом) допомагають на уроках краще вивчити й засвоїти закони Менделя та Моргана. При вивченні теми «Опора і рух» в 9 класі великим помічником є скелет розміром 85 см. Звичайно, наочно продемонструвавши навчальний матеріал, учням легше сприйняти і засвоїти нові знання.

Демонстраційне обладнання, прилади, обладнання для лабораторних робіт - все це забезпечує широкі можливості для розвитку, навчання та виховання творчої особистості, в результаті яких вона буде підготовлена до активного, самостійного життя в суспільстві. Вони відкривають нові, ще недостатньо досліджені можливості вдосконалення навчальної діяльності.

Невгод Л.М., вчитель біології