12 травня — Всесвітній день медичної сестри

Дата: 12.05.2016 14:10

Під час Кримської війни, в середині ХІХ століття, англійська сестра милосердя Флоренс Найтінгейл зі своїми помічницями вперше надала допомогу пораненим на полі бою. Завдяки сестрам милосердя були врятовані сотні життів. С того часу вищою нагородою, якою відзначаються медичні сестри – учасниці бойових подій, є медаль “Флоренс Найтінгейл”, а 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл, святкують Міжнародний день медичної сестри.

Працівники патронажної служби Спілки Червоного Хреста України, заснованої в 1961 році, користуються заслуженою шаною на міжнародному рівні. Міжнародний Комітет Червоного Хреста присуджує до 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл один раз на два роки. За особливі заслуги такою медаллю нагороджені й 17 українських патронажних сестер Червоного Хреста.

Медик – одна з найгуманніших професій на землі, але серед медиків найлюдяніша, найпочесніша та подеколи найважча професія – медична сестра. У всі часи медичні сестри є зосередженням милосердя, їх так і називають – сестри милосердя. І, мабуть, не випадково, що важка місія медичної сестри здебільшого лягає на тендітні жіночі плечі. Бо саме жіноче чутливе серце, добрі руки та велике терпіння так необхідні у цій професії.

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, починаючи з 1997 року, в Україні 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри.

Джерело: Високий Замок