С П А Д К О Є М Ц І- зверніть увагу

Дата: 06.12.2017 14:22

Коли власники житлових будинків та присадибних ділянок померли, а їх спадкоємці, не оформивши на себе право власності на ці об’єкти, за домовленістю їх продали без переоформлення права власності на покупця, то сільська  рада може спробувати змусити сплачувати земельний податок таким шляхом.

Відповідно до статті 1277 Цивільного кодексу України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно — за його місцезнаходженням, зобов’язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

У разі якщо на об’єкті нерухомого майна на момент відкриття спадщини знаходиться рухоме майно, що входить до складу спадщини, таке рухоме майно переходить у власність територіальної громади, якій передано нерухоме майно.

Заява про визнання спадщини відумерлою подається сільською радою після спливу одного року з часу відкриття спадщини, тобто через рік з дня смерті власника житлового будинку та земельних ділянок.

Враховуючи вищезазначене,пропонуємо раді звернутися до нинішніх користувачів житлового будинку та земельних ділянок з повідомленням про намір звернутися до суду та визнати майно відумерлим, або намір прийняти рішення про стягнення заборгованості зі сплати земельного податку із власників — пенсіонерів, які самостійно не користуються земельними ділянками і передали їх в користування іншим особам, і якщо вони не сплатять добровільно протягом визначеного періоду, то рада змушена буде звернутися до суду.

Аналогічні повідомлення бажано направити пенсіонерам за новим місцем проживання або їх спадкоємцям. Якщо їх місце проживання невідоме, то рада може розмістити відповідне повідомлення у регіональних засобах масової інформації.

Такі повідомлення стимулюватимуть осіб, які заплатили кошти, придбали житлові будинки та земельні ділянки, але не оформили на них право власності, до дій щодо оформлення відповідно до закону права власності на фактично придбане майно.

Якщо ж протягом встановленого радою терміну жодних звернень від цих осіб не буде, рада має право звернутися до суду і визнати спадщину відумерлою та в подальшому розпорядитися майном на власний розсуд, або ж зобов’язати сплатити заборгованість зі сплати земельного податку.