«Першопрохідці завжди мають більше вигод», – очільник області про об’єднані громади

Дата: 26.10.2016 14:48

Досвідом об’єднання громад діляться сьогодні на Черкащині. У Будинку рад обласного центру триває регіональний форум «Залучення ресурсів для розвитку територіальних громад на Черкащині». Він зібрав експертів, представників Мінрегіонбуду, громад, що вже об’єдналися та потенційних, а також кураторів європейських проектів тощо. Відкрив форум голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Передовсім очільник області подякував громадському сектору за співпрацю в питаннях децентралізації та об’єднанні територіальних громад. А також решті партнерів, зокрема з регіонального Офісу реформ, ВГО «Інститут Республіка» й обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад.

– Ми сподіваємось, що сьогоднішній форум допоможе присутнім тут представникам із районів створити справді спроможні громади, отримати необхідну інформацію, яка допоможе кваліфіковано вести діалог учасникам процесу, – наголосив Юрій Ткаченко. – А також навчитися максимально використовувати ресурс, який акумулюється для розвитку територій громад. І, що важливо, залучати на це не тільки бюджетні кошти. Тут є наші колеги з Полтавщини, які поділяться власними напрацюваннями.

На Черкащині нині створені три об’єднані територіальні громади. Ще п’ять нещодавно отримали позитивні висновки ОДА. І вже у трьох із них 18 грудня відбудуться перші вибори.

– Першопрохідці завжди мають більше вигод, – зауважив очільник області. – І наші громади переконалися в цьому на своєму досвіді. Власні доходи в Білозірській, Мокрокалигірській та Єрківській громадах уже зросли втричі, міжбюджетні трансферти – всемеро. Плюс вони отримали кошти на свої проекти з Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на розвиток інфраструктури. Загалом це правильно, коли громади є повноцінними господарями на своїх територіях. Звідки краще видно проблему та шляхи її вирішення в конкретній громаді? З мого кабінету, когось у столиці чи очільника цієї громади? Відповідь очевидна.

Джерело: Черкаська РДА