Ради ОТГ самостійно визначатимуть перелік сіл, в яких обиратимуться старости

Дата: 13.04.2016 15:03

Староста має бути у кожному селі, селищі об'єднаної громади, або ж один староста надаватиме послуги жителям декількох сіл. Це рішення має приймати рада об'єднаної громади, адже на місцях видніше, як ефективніше організувати надання послуг на своїй території.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

– Надаючи повноваження, ми не повинні зарегульовувати процес виконання цього повноваження. Місцева влада взяла на себе обов’язок надавати певні послуги населенню, то ж має нести відповідальність за їхню якість. Тому, вважаємо, що організація роботи старост має бути виключно у компетенції місцевої ради, – сказав В'ячеслав Негода.

Перший заступник Міністра привітав рішення профільного комітету Верховної Ради рекомендувати Парламенту прийняти в першому читанні законопроект №4091 "Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо виборів старост".

Положення зазначеного законопроекту наділять правом раду об'єднаної територіальної громади визначати перелік сіл, селищ, в яких обирається староста на строк повноважень місцевої ради. Таким чином, своїм рішенням місцева рада, виходячи з власних організаційних, фінансових та матеріальних можливостей, визначатиме кількість старост та відповідні території, на яких вони будуть реалізовувати свої права та виконувати обов’язки.

За матеріалами прес-центру ініціативи "Децентралізація влади".