Демобілізованим захисникам Батьківщини знайти роботу стане простіше

Дата: 16.08.2016 15:05

Зміни  до статті 14 Закону «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, спрощують процес пошуку роботи для АТОвців.

«Відтепер, роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце учасника антитерористичної операції, зареєстрованого у службі зайнятості як безробітного, строком не менше ніж на два роки, отримає щомісячну компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску протягом одного року. Крім того, суб`єкти малого підприємництва можуть отримати подібну компенсацію у випадку працевлаштування безробітних на нові робочі місця у визначених пріоритетними галузях економіки»,  – прокоментував нововведення директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Також він зазначив, що надання індивідуальної підтримки демобілізованим учасникам антитерористичної операції є пріоритетним завданням працівників служби зайнятості Черкащини. З початку року послугами  центрів зайнятості скористались 1878 осіб. Колишнім військовим проводили індивідуальні профконсультації, навчальні  семінари, тренінги з техніки пошуку роботи, а також заходи цільового призначення.

З метою підбору роботи для учасників АТО фахівці базових центрів зайнятості тісно співпрацюють із роботодавцями. Наразі працевлаштовано 322 особи, ще 193 бійцям забезпечено тимчасову зайнятість. Слід зазначити, що рівень працевлаштування учасників АТО в області перевищує середній по Україні і становить 17,1%.

Крім того, у разі необхідності вирішується питання організації проходження підготовки (перепідготовки), професійного навчання, яке здійснюється в навчальних закладах області та центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.  92 особи вже скористалися цією послугою, 2 особи отримали ваучер на навчання.

25 АТОвців навчились основам бізнесу, захистили свій бізнес-план та отримали одноразову допомогу по безробіттю на відкриття власної справи.

«Нові зміни у Законі дадуть можливість підтримати учасників бойових дій, що приймали участь в АТО, а також відкриє шляхи для роботодавців щодо збільшення кількості робочих місць з гідним рівнем оплати праці», – підкреслив Г. Дендемарченко.

Джерело: Черкаська ОДА