Вихідними очікуються дощі та грози

Дата: 06.05.2016 15:01

Черкащина – на межі антициклону із північного заходу та циклону з південного сходу. Саме атмосферні фронти циклону місцями зумовлюють короткочасні грозові дощі. Це зумовлено тим, що атмосфера перебудовується на літній режим погоди, повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За прогнозом синоптиків, у вихідні та святкові дні нестійкий характер погоди утримається. Майже щодня очікуються короткочасні грозові дощі, а 8 та 9 травня в окремих районах можливий град та шквалисте посилення вітру до 15-20 м/с. Температура вдень сягатиме 20-25º, а вночі – 7-12º. За попередніми розрахунками 15-16 травня на Черкащину знову завітає холодне повітря.

Черкаський обласний центр з гідрометеорології попереджає, що пожежна небезпека лісів та парків підвищується із настанням спекотних сонячних днів, коли трав’яний настил висихає і вологи в стовбурах дерев стає все менше і менше. Тому при відвідувані паркових зон та лісів необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки. Так, станом на 6 травня у західній частині області показник пожежної небезпеки надзвичайний та високий, що є стихійним та небезпечним гідрометеорологічним явищем

Температура води у Дніпрі 16º, проте не забувайте, що купальний оздоровчий сезон розпочинається, при позначці 18º. За останні 20 років середня дата настання купального сезону 22 травня.

Джерело: Прес-служба ОДА