Систему надання субсидій оновлено

Дата: 16.06.2016 15:19

В умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, субсидії є неабиякою підтримкою для громадян. Нині наша область – друга в Україні за рівнем охоплення населення Програмою житлових субсидій.

– В опалювальному періоді 2015-16 років субсидії отримувало понад 235 тисяч домогосподарств області, – зауважив директор Департаменту соціального захисту населення Руслан Чикало. – При цьому її середній розмір становив понад 1,6 тис. грн на відміну від 406 грн в березні минулого року. Зазначу, при зміні цін і тарифів на послуги, перерахунок діючих субсидій здійснюється автоматично – без звернення громадян. Водночас обов’язкова частка плати залишається незмінною.

Про новації в системі надання субсидій

Відповідно до нової Постанови КМУ, з’явились певні зміни в порядку надання субсидій. Відтепер людям, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, при призначенні субсидії вже враховується вартість плати за ці послуги без урахування пільг. Нині вже без них зроблено перерахунок діючих субсидій. Списки осіб, які отримують субсидію та мали право на пільги, передано відповідним організаціям, що надають послуги. При цьому, якщо розмір субсидії нульовий, таких осіб в списках не зазначено.

Також надано право громадянам не підтверджувати довідками доходи, зазначені ними у декларації, інформація про які відсутня в ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, у разі неможливості надати відповідні довідки. За таких обставин заявник може додавати письмове пояснення довільної форми, в якому має вказати причини неподання довідок та зазначити розмір таких доходів, які будуть враховані до сукупного доходу.

З’явилась можливість призначати субсидію і неповнолітнім студентам денної форми навчання, які зареєстровані та проживають у гуртожитках.

Під час призначення субсидії без звернень громадян на наступний період сім’ям, яким субсидія призначалася на підставі рішення комісії, ці рішення переглядатимуться лише в разі зміни складу зареєстрованих осіб. Або якщо одна з них здійснила протягом 12 місяців купівлю чи оплату послуг на понад 50 тис. грн.

Серед новацій також можливість подавати заяви та декларації для призначення субсидії в електронному вигляді, зокрема з використанням електронного цифрового підпису. Якщо ж в документах його немає, то це варто зробити, звернувшись до управління, протягом місяця.

Джерело: Черкаська ОДА