НБУ презентував пам’ятну монету

Дата: 21.06.2016 15:35

Днями у Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам’ятної монети «Іван Миколайчук». Ця монета продовжила найстаршу та найчисленнішу серію «Видатні особистості України», яка була започаткована ще у 1995 році з монети «Богдан Хмельницький» та налічує сьогодні 130 пам’ятних монет.

НБУ ввів у обіг пам’ятну монету «Іван Миколайчук» номіналом 2 гривні 15 червня. У цей день видатному актору Івану Миколайчуку виповнилося б 75 років, проте, на жаль, його життя трагічно обірвалося майже 30 років тому.

– Національний банк завжди віддає шану українцям, що представляють українську культуру та мистецтво світові, тих особистостей, з якими асоціюється згадка про нашу державу, – заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська. – Монета, яку ми цього разу презентуємо, присвячена актору, режисеру, сценаристу Івану Миколайчуку, якому у своїх фільмах і ролях вдалося втілити своєрідність та національну самобутність української культури.

На аверсі монети розміщено далекі гори, на передньому плані на дзеркальному тлі зображено символічну браму, під якою – струнка постать Івана Миколайчука з ягням на руках. На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Івана Миколайчука в оточенні його кіногероїв.

Джерело: Черкаська ОДА