Громадські консультації щодо тарифів на водопостачання і водовідведення в смт. Ірдинь

Дата: 20.02.2017 15:36

16 лютого 2017 року в смт. Ірдинь, в приміщенні школи відбулися  чергові громадські обговорення тарифів на водопостачання і водовідведення. На зібранні були присутні перший заступник сільського голови Білозірської сільської ради Пишний М.П., староста смт. Ірдинь Максимов О.Л., керівники місцевих організацій та установ, жителі Ірдиня.

Представники комунального господарства, вже вкотре,разом зі старостою селища намагались довести обґрунтованість тарифів, наочно демонструючи з чого вони складаються.

На попередньому зібранні була створена комісія, яка працювала над аналізом запропонованих тарифів:

з централізованого водопостачання для населення - 14грн.60коп.

з централізованого водовідведення для населення - 8грн.07коп.

Судячи з виступів представників комісії, видно, що вони не дійшли остаточної згоди.  Соловей П.В. висунув свої тарифи на водопостачання в розмірі 7грн.60коп, член виконкому Лялька В.В., яка разом з комісією вивчала це питання, пропонувала 10 грн. 75 коп.  Змістовним і виваженим був виступ жителя селища Коломійця В.І., який також працював над цим питанням. Він зауважив, що підняття тарифів є необхідністю, але це питання треба грунтовно опрацювати, щоб прийняти правильне і виважене рішення.

Громадські активісти у свою чергу ставили питання про заходи,  які  проводить  комунальне господарство,щоб заощадити,  що позитивно  б відбилося на формуванні тарифів. Також звучали пропозиції про обов’язкове встановлення лічильників, про відріз боржників від мережі водопостачання.

Однак не всі присутн іхотіли чути одне одного. Серед присутніх  у залі були й колишні керівники комунального господарства, які звинувачували керівництво підприємства у безпідставності зміни тарифів і найбільше заважали вести конструктивне обговорення.

Надмірна емоційність говорить про те, щоце питання вкрай важливе для громади і такі обговорення потрібні проводити, але, на жаль, громада не звикла керуватись  аргументами,  а керується лише емоціями.  Тож емоціїв черговий раз не дозволили конструктивно завершити діалог. Тому, перш за все, нам варто вчитися чути один одного.

Тож, вивчення і обговорення питання зміни тарифівна водопостачання і водовідведення триває.