Черкаський район, Черкаська область

Як Черкаський агропромисловий комплекс може скоротити вживання імпортної нафти

На Черкащині незабаром розпочнуться весняно-польові роботи і як завжди на посівну кампанію нашій області не вистачатиме грошей і пального, адже залежність від імпортних нафтопродуктів робить черкаських аграріїв уразливими щодо забезпечення пальним. Цілком зрозуміло, що виконання комплексу сільськогосподарських робіт неможливе без стабільного забезпечення галузі паливно-мастильними матеріалами. До того ж, постійне збільшення вартості нафтопродуктів знижує конкурентоспроможність аграрної продукції. Хоча черкаський агропромисловий комплекс здатен істотно скоротити вживання імпортної нафти. У якості альтернативи на Черкащиніі є можливість застосовувати біоетанол, який отримують при переробці натуральної сировини, що містить вуглеводи (кукурудза, пшениця, цукровий буряк тощо).

Як повідомляє УКРАЇНСЬКИЙ БІОЕТАНОЛ, на думку багатьох експертів після того, як світові запаси нафти вичерпаються, як паливо використовуватиметься саме біоетанол. Виробництво штучного палива – це те, що може допомогти Україні (особливо її сільському господарству) стати незалежною від зарубіжних постачальників автотракторного пального, адже, по оцінках фахівців, біоетанольне паливо незабаром коштуватиме набагато дешевше, ніж солярка. Як зазначив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко: «На моє переконання, за складних економічних умов використання альтернативних джерел палива має суттєве значення для стійкого розвитку аграрного сектору України. А якщо говорити загалом про Україну, то альтернативне паливо дозволить Україні швидше здобути енергетичну незалежність». За його словами, біоетанольний напрямок має стати одним з ключових у 2016 році, а виробництво і споживання біологічних видів палива розрубає гордіїв «вузол», який задушливо стискає вітчизняне сільське господарство.

Важливою зерновою культурою для виробництва біоетанолу є кукурудза. Тільки завдяки переробці 10 млн тонн цієї культури Україна може виробляти не менше 4 млн тонн біоетанолу. В Україні декілька років поспіль обсяги виробництва пшениці та кукурудзи перевищують обсяги їх споживання, збільшуючи перехідні залишки. Така ситуація сприяє активізації виробництва біоетанолу.

Для виробництва екологічно чистого палива можна використовувати надлишки зерна, які не переробляються в харчові продукти, або на корм. Найдешевший біоетанол – із патоки, яка виробляється при переробці цукрового буряку. Із зібраного з одного гектару цукрового буряку можна виробити 4 тис. літрів біоетанолу.

Більше того, процес виробництва біоетанолу безвідходний. З пшениці, окрім етанолу, отримують, багаті протеїном корми для худоби, які користуються значним попитом. Можна отримувати ще й глютен і крохмаль для потреб харчової промисловості.

Як розповів в. о. директора ДП «Зарубинецький спиртовий завод» Ігор Голяс: «Враховуючи сприятливі ґрунтово-кліматичні умови на Україні виробництво біоетанолу дасть поштовх розвитку не тільки спиртової та цукрової галузей, а й усьому аграрно-промислову комплексу, допоможе збалансувати зерновий ринок і агроринок узагалі. Кукурудза в нас може стати культовою культурою, а біоетанол із неї – порятунком не тільки для сільгоспвиробників, а й в енергетичній скруті».