Пам'ять серця не згасне ніколи

Дата: 10.04.2017 15:38

Все далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни, але ніколи не згасне пам'ять про тих, хто не жалів свого життя захищаючи рідну землю.

І сьогодні ми з гордістю згадуємо ім’я нашого видатного земляка , учасника Великої Вітчизняної війни, Героя Радянського Союзу Чмиренка Миколи Романовича, якому 10 квітня виповнилося 100 років з дня народження.

Чмиренко Микола Романович народився 10 квітня 1917 року в с. Білозір’я в сім’ї селянина. Учасник Великої вітчизняної війни з червня 1941 року. Помічник командира взводу 496-ї окремої розвідувальної роти старший сержант Чмиренко М.Р. в ніч на 26.09.1943р. у складі розвідувальної групи переправився через Дніпро в районі с. Сошинівка (Верхньодніпровський район, Дніпропетровська область). Атакувавши противника, група захопила окраїну села. Замінив командира взводу, який був поранений, організував оборону зайнятого рубежу і відбив кілька контратак противника, сприяючи форсуванню річки іншими підрозділами.

Звання Героя Радянського Союзу присвоєно 1.11.1943 року. Нагороджений також орденом Леніна, медалями.

Помер після тяжкого поранення 20.11.1943 року. Похований Микола Романович в с. Новомилорадівка  Криничанського району Дніпропетровської області. В рідному селі Білозір’ї іменем Чмиренка М.Р. названа вулиця.

До цієї дати в Білозірському народному музеї відбулася тематична музейна година «Пам'ять серця не згасне ніколи».

Присутніх познайомили з історичними фактами Великої Вітчизняної війни, прикладом мужності земляка Чмиренка Миколи Романовича. В музеї організована виставка «Збережемо пам'ять про подвиг», де представлені цікаві матеріали переписки учнів Білозірської школи з учнями школи            с. Новомилорадівка Дніпропетровської області, де похований Чмиренко М.Р.

В кінці заходу дітям дали завдання зібрати інформацію про своїх рідних, які брали участь у Великій Вітчизняній війні для створення альбому «Фронтовими дорогами моїх рідних».

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

В.Симоненко

Ольга Плодиста, завідувач музею.