Навчання спеціалістами Черкаського регіонального психологічного кризового центру

Дата: 18.07.2016 15:54

11 та 12 липня спеціалістами Черкаського регіонального психологічного  кризового центру, психологами Озерянським Ігорем та Горобець Тетяною, у м. Сміла проводився навчальний тренінг «Соціально-психологічна підтримка адаптації ветеранів АТО». В якому взяли участь та отримали відповідно сертифікати: спеціаліст відділу праці та соціального захисту населення Білозірської сільської ради – Чубенко О.П., директор територіального центру – Віра І.І., фахівець з соціальної роботи – Березневич А.А.

Головним завданням тренінгу було навчити спеціалістів при роботі з ветеранами АТО, що вони можуть мати нав'язливі спогади, нічні жахіття, негативне сприйняття себе та інших, істотне погіршення настрою, дратівливість, агресивність або, навпаки, відстороненість та байдужість.

Варто пам'ятати, що жоден з цих проявів не вказує на ненормальність чи якісь відхилення. Навпаки, усі вони є нормальною реакцією психіки на ненормальні події.

За сприятливих обставин та з плином часу усі згадані симптоми минають і людина повертається до звичайного життя та відновлює свою продуктивність. До всього, як свідчать результати останніх досліджень, людям, які пережили травму та подолали її наслідки, властиве посттравматичне зростання. Вони не лише повністю зцілюються, але часто стають сильнішими, мудрішими, приязнішими, досягають значних успіхів у діяльності, будують міцніші стосунки та змінюють на краще не лише власне життя, життя своїх рідних та найближчого оточення.

Одним із важливих і вагомих факторів відновлення після війни є допомога з боку близьких і рідних, їх спокійне, непатологізуюче та підбадьорююче ставлення. Важливу роль відновленні відіграє атмосфера в родині та ставлення близьких і рідних.