Білозірська громада

Черкаська область, Черкаський район

Що таке публічний договір на вивіз сміття?

Дата: 03.01.2018 12:58
Кількість переглядів: 328

КП «Білозірської сільської ради» інформує

З 01 січня 2018 р. набуває чинності Публічний  договір на вивезення та знешкодження твердих побутових відходів з господарств мешканців с. Білозір’я, який був опублікований у інформаційному віснику об’єднаної територіальної громади «Вісник Білозірської громади» та розміщений на сайті Білозірської сільської ради.

Звертаємо увагу мешканців, що по вулицям села Білозір’я, згідно сталого графіка буде  курсувати спеціальний автомобіль та збирати відходи.

З нового 2018 року кожний власник домогосподарства буде користуватись цією послугою без підписання окремого договору і оплачувати її повністю чи частково, скориставшись пільгами або оформивши субсидію.

Також офіційно повідомляємо що з 01 січня 2018 р. припиняється дія всіх договорів у сфері поводження з твердими побутовими відходами, укладеними між фізичними особами і КП «Білозірської сільської ради» сплачені кошти за укладеними угодами у 2018 році будуть зараховані та направлені на оплату відповідних послуг за 2018 рік, всі інші власники домоволодінь повинні будуть сплатити рахунки за надані послуги відповідно отриманної квитанції.

Надаємо відповіді на типові питання, що виникають з цього приводу:

 

Що таке Публічний договір?

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема ч.3 ст.205, ст.ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України. В даному випадку між жителями села Білозір’я та КП «Білозірської сільської ради» укладається договір про надання послуги з вивезення та знешкодженя твердих побутових відходів (ТПВ). Публічний договір, це дуже поширена форма відносин між виробником послуги і користувачем. Наприклад: – ми користуємося послугами громадського транспорту. Ми не укладаємо договір кожен раз коли нам потрібно їхати. Це тому, що перевізник взяв на себе публічні зобов’язання , також , наприклад, перукарні, магазини, заклади харчування де ми просто отримуємо послугу і розраховуємося за неї.

Спеціалізоване підприємство буде надавати послугу всім хто її потребує. В процесі життєдіяльності сміття продукує кожен мешканець села Білозір’я, рішенням виконкому Білозірської сільської ради буде визначене надавача послуги з вивезення та знешкодження відходів, відповідно послуги будуть надаватись всім без виключення мешканцям села Білозір’я. Відповідно і сплачувати мають всі. Оплата проводиться на підставі отриманих рахунків. Громадяни пільгових категорій повинні надати нашому підприємству документи, що підтверджують право на пільгу.

Досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає але твердження, що у сучасній приватній садибі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує критики. Так, у приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати як добриво. Але немає можливості безпечної утилізації на місці безлічі побутових відходів: від пакувальної тари, зокрема полімерної, пляшок, засобів гігієни, електроніки, електротехніки, відходів від ремонтних робіт із застосуванням синтетичних сполук у будівельних матеріалах, фарба, піна тощо… Усе це не можливо безпечно утилізувати у садибі. Тобто доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити із садиби для переробки і утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами селища у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ в переважній більшості є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому уздовж наших доріг, річок, в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.

Також деякі жителі стверджують : «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…

Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цім повітрям дихають всі жителі селища і що найстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду «утилізації» . Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається.

Дехто вважає, що достатньо викинути сміття від приватного домогосподарства до урни на території селища, або вночі підкинути сусідам чи просто виставити мішки на вулиці по маршруту руху сміттєвоза і це все безкоштовно.

Але ж сміття потрібно зібрати і завантажити до сміттєзбиральної машини та вивезти до полігону ТПВ. Безкоштовно не поїде жодна машина – потрібно пальне, працівники теж безкоштовно працювати не будуть. Крім того підприємство платить екологічний податок державі та багато інших витрат. Тому висновок один – безкоштовне вивезення та утилізація сміття, неможливе.

Далі про відповідальність громадян

Відсутність сплати згідно Публічного Договору за вивіз та утилізацію сміття із спеціалізованими організаціями є порушенням, за яке настає відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою штрафні санкції.

Наголошуємо, що після публікації, процедура укладання публічного договору вважається завершеною.

Договір укладається з усіма мешканцями села Білозір’я, нарахування здійснюються на кожного власника домоволодіння згідно по господарського обліку сільської ради. У разі виникненні заборгованості, підприємство буде вимушене стягувати цю заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками.

Попереджаємо, що боржнику, перш ніж оскаржувати наявність заборгованості потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює продукування відходів. І що ціла низка Законів України стосується всіх громадян України крім нього.

 

Шановні мешканці села Білозір’я! При виникненні будь яких запитань, наприклад потрібно скорегувати кількість осіб за певним місцем проживання або виникла потреба уточнити іншу інформацію, запрошуємо завітати до КП «Білозірської сільської ради» за адресою: село Білозір’я, вул. Незалежності,168. Дізнатися подробиці ви також можете за телефонами: (0472) 300-110.

Користуючись нагодою, просимо мешканців, керівників підприємств, установ та організацій села Білозір’я по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте.

Закликаємо всіх, без винятку, дбати про чистоту рідного села та дотримуватись правил благоустрою. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок.

 

З повагою,

Комунальне підприємство «Білозірської сільської ради»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь