18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

Дата: 18.04.2018 10:05

Цей день встановлений в 1983році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць, створеної при ЮНЕСКО.

Відзначається з 18 квітня 1984 року.

В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року №1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.

Визначною пам’яткою нашого села Білозір’я  є Свято-Преображенська церква.

У «Сказаниях о населенных  местностях Киевской губернии» сказано: «В містечку є дві церкви – Богородицька і Преображенська. Богородицька церква побудована в 1754 році на місці попередньої, побудованої в 1720 році на місці давнішої»

Далі в довіднику Л. Похилевича зазначено, що вже в середині XVIII ст. в селі було три церкви: Богородицька, яка була недалеко від центру села на підвищенні, де нині обійстя Антона Івановича Бондаренка (помер в 2001р.).  Побудована ця церква в 1754 р. на місці попередньої, побудованої в 1720 р.

А також Свято-Преображенська, що була на місці нині діючої Свято-Преображенської церкви.

Свято-Преображенська церква

Третя церква була на теперішній вулиці Гагаріна, де нині двір Гуріненків – Леоніда Олексійовича та Ніни Василівни.

Старожили розповідають, що в одній із церков села зберігалася грамота, підписана Богданом Хмельницьким, про те, що він бере покровительство над Білозірською церквою.

Україна багата на культурні пам’ятки та різні історичні місця, але чи буде у наших нащадків можливість доторкнутися до минулого залежить від нас самих. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію і відкриєте для себе багато нового та цікавого.

Ольга Плодиста, завідувач бібліотеки.