Пожежна безпека в лісових масивах!

Дата: 24.05.2018 13:24

В теплу, сонячну погоду в лісових посадках та масивах збільшується кількість відпочиваючих. Однак, саме ця обставина спонукає працівників пожежно-рятувальної служби та лісових господарств бути вкрай пильними.
Будьте обережними із вогнем під час відпочинку у лісі! Байдужість та безвідповідальність любителів відпочинку на природі нерідко призводить до лісових пожеж, які завдають значної шкоди лісу та довкіллю загалом. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги та присадибні території. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

У зв’язку з цим, звертаємо увагу громадян на дотримання правил перебування в лісових масивах, а саме:

- не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;

- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

- не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;

- ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

- без узгодження з постійними лісокористувачами суворо забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин.

Шановні громадяни!

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.