«Академія культурного лідера»

Дата: 19.06.2018 11:40

На початку 2018 року Міністерство культури України у співпраці з Goethe-Institut та українським Інститутом культурної політики (ICP) запровадило проект Cultural LeadershipAkademy. Основні цілі проекту - підтримка діячів локального рівня з малих громад та міст у здійсненні своєї керівної ролі; передача їм знань про партиципативні проекти і способи роботи;передача інструментарію з культурних та економічних процесів планування, на основі «Cultural Mapping» та «Cultural Idea Designing»; підтримка у проведенні реалістичного аналізу специфічних культурних ресурсів та потенціалу, пошуку локальних та регіональних синергій, а також в розробці концепцій та принципів культурного й економічного розвитку малих міст та провінцій; налагодження мережевих зв'язків між ними та культурними неурядовими організаціями з одного боку та представниками туризму, локальної економіки та інших інтересів.
Пілотний проект розраховано на термін – 1,5 року, а його учасники - носії повноважень з прийняття рішень на локальному і регіональному рівні та окремі керівники, менеджери і співробітники культурних закладів та неурядових організацій.
14 – 16червня в м. Тульчин Вінницької області розпочала роботу навчальна програма з підготовки топ – менеджерів галузі культури ОТГ «Академія культурного лідера». Участь в програмі взяли 25 представників з малих міст та ОТГ восьми областей України.
Від Черкаського регіону, зокрема Білозірської громади, пройшла відбір та взяла участь в навчанні директор Центру культури та дозвілля Л. В. Лопушан. Плідно та продуктивно проходило навчання. Кваліфіковані тренери розкрили методику картування громад як дієвого засобу виявлення потенціалу громади, ширшого залучення мешканців до творення образу свого міста, спільного вироблення стратегії його розвитку і налагодження конструктивного діалогу з органами місцевого самоврядування.
«Про роль культури, як рушійної сили сьогодення» - наголосила в своєму виступі директорка Центру Культурних досліджень,радник міністра культури зі стратегічного розвитку,громадська та політична діячка,заслужена артистка України – Ірина Френкель.