Пам’ять жива вічно

Дата: 22.06.2018 16:47

Указом Президента №1245/2000 від 17 листопада 2000 року день 22 червня був проголошений як «День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні». Цей день встановлено на згадку про початок Другої світової війни, яка забрала десятки мільйонів людських життів.
Українці зі зброєю в руках внесли величезну допомогу у розгром нацистської Німеччини. Під час війни кожен п’ятий українець загинув.
На фронтах війни боролися з ворогом і наші земляки, з яких Чмиренко Микола Романович та Стрижаченко Олексій Аврамович удостоєні звання Героя Радянського Союзу, Бідан Андрій Никифорович – повний кавалер орденів Слави.
Виставка-пам’ять «Як довго ця війна тривала» представлена до цього дня у Білозірській центральній бібліотеці. Тут можна переглянути чимало цікавих матеріалів про події Другої світової війни, книги та інші матеріали.
В Білозірському народному музеї біля експозиції, присвяченій подіям Другої світової війни проведено музейну годину «Трагедія і подвиг – ціна війни». Під час заходу відвідувачі познайомились зі сторінками історії періоду війни та роками окупації в Україні, дізналися про героїчні подвиги своїх земляків.
Тож пам’ятаймо про тих, хто ціною свого життя боровся за мир, щастя і добробут рідної землі, пам’ятаймо про страшні випробування, які довелося пережити українському народу.

Ольга Плодиста, завідувач бібліотеки