Білозірська громада

Черкаська область, Черкаський район

Звіт за І півріччя 2018 року про роботу Комунального закладу  «Центр надання соціальних послуг  Білозірської сільської ради  Черкаського району Черкаської області» 

Дата: 27.06.2018 10:47
Кількість переглядів: 378

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», «Про соціальні послуги», керуючись наказом Міністерства соціальної політики України №1030 від 21.06.2017 року «Про деякі питання діяльності територіальної громади щодо надання послуг із соціальної підтримки населенню» та рішенням сесії Білозірської сільської ради №57-12/VII від 27.03.2018 року «Про затвердження Дорожньої карти впровадження у Білозірській ОТГ моделі адміністрування надання соціальних послуг із соціальної підтримки населення на 2018 рік», 20.04.2018р. рішенням сесії Білозірської сільської ради №58-6/VІІ перейменовано Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області на Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області».

Рішенням сесії Білозірської сільської ради №61-52/VII від 30.05.2018 року затверджено Положення Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області» в новій редакції.

На утримання Центру в першому півріччі 2018 року передбачено фінансування загальним фондом у сумі 540,2 тис.грн.

У зв’язку з відсутністю власного приміщення та наданим безоплатно матеріально-технічним обладнанням фінансування передбачає лише витрати на заробітну плату, канцтовари, відрядження тощо.

Заборгованості по заробітній платі станом на 01.07.2018 року немає.

У Центрі функціонують три відділення:

1) відділення соціальної допомоги вдома;

2) відділення соціальної допомоги сім’ї, дітям та молоді;

3) відділення денного перебування.

Станом на 01.07.2018 року у Білозірській ОТГ виявлено 1063 громадянина, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, з них: відділенням соціальної допомоги вдома – 237 осіб, відділенням денного перебування – 86 особи та відділенням соціальної допомоги сім’ї, дітям та молоді 740 осіб.

        Протягом першого півріччя 2018 року додатково взято на обслуговування 22 підопічних, з них: відділенням соціальної допомоги вдома 9 підопічних, відділенням денного перебування – 13 підопічних, знято з обслуговування 12 осіб, з них померло – 9 осіб.

Штатний розпис Центру укомплектований на 87% від нормативної чисельності працівників. Вакантні посади: психолог, фахівець із соціальної роботи.

Відділенням соціальної допомоги вдома обслужено на платній основі – 17 осіб, надано  345  послуг  на суму 5409,64 тис. грн. Навантаження на 1 соціального робітника (всього 8) – 20 осіб.

Працівниками відділу зроблено 120 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання на отримання державної соціальної допомоги, державної допомоги на оплату ЖКП, грошової допомоги від ДСЗН, на поселення громадян до будинків-інтернатів на державне утримання.

Черги на поселення до будинків інтернатів не має.

Відділенням соціальної допомоги сім’ї, дітям та молоді виявлено 740 громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. З них, за 1 півріччя 2018 року, отримали соціальні послуги на безоплатній основі – 245 осіб, в т.ч.:

  • багатодітні сім’ї – 92 особи;
  • внутрішньо переміщені особи – 32 особи;
  • сім’ї учасників АТО – 31 особа;
  • особи з інвалідністю – 9 осіб;
  • опікуни, піклувальники та діти позбавлені батьківського піклування – 9 осіб;
  • одинокі матері – 42 особи;
  • інші категорії – 30 осіб.

Надано соціальні послуги: консультування, соціальна адаптація, соціальна реабілітація, габілітація, соціальна профілактика, соціальний супровід, посередництво, соціально-економічні, сприяння в отриманні гуманітарної допомоги, залучення до активної участі у сфері села.

За звітний період відділенням проводились інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя, профілактику та попередження соціально-негативних явищ у дитячому, молодіжному та сімейному середовищі

Активно здійснюється робота щодо популяризації сімейних форм виховання.

Одна сім’я з громади виявила бажання стати патронатними вихователями, на даний час проходять навчання.

З метою запобігання соціального сирітства і подолання сімейного неблагополуччя фахівцем здійснюється робота із сім’ями, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Всі сім’ї охоплені соціальними послугами.

Здійснено 117 соціальних відвідувань сімей. В тісній співпраці з Службою у справах дітей виконавчого комітету Білозірської сільської ради проведено 21 груповий захід щодо попередження причин насильства, та його наслідків, надані рекомендації щодо попередження насильства в майбутньому, закріплення позитивних стандартів поведінки та сімейних цінностей, зловживання алкоголем, безробіття або небажанням працювати, складні стосунки у сім’ї, гендерної нерівності, по кримінальній відповідальності батьків за не виконання ними батьківських обов’язків та інших.

Кількість підопічних у відділені денного перебування складає 86 осіб.

При відділенні діють клуби за інтересами «Зоряне намисто» та «Конвалія». Постійно проводяться засідання та лекції від спеціалістів різних напрямів. За звітний період відбулося 21 засідання клубу за інтересами та 61 заняття Університету ІІІ віку з двома факультетами психології та вокального акапельного співу, яким охоплено навчанням 25 літніх людей.

Випускники першого курсу «Університет ІІІ віку» отримали сертифікати про те, що вони дійсно пройшли курс навчання у 2017-2018 навчальних роках.

Ансамбль «Зоряне намисто» брало участь у всіх концертних заходах на території громади.

Взяли участь  в обласному фольклорному святі «Ой, ти, Трійце, зелен-свято» с.Березняки Смілянського району де отримали Подяку.

Впроваджена послуга надала можливість забезпечити якісну організацію дозвілля одиноким та одиноко проживаючим громадянам похилого віку, інвалідам, які мають можливість реалізувати свої творчі здібності та відчути себе повноправними членами суспільства.

Соціальна послуга надається в приміщеннях центру культури та дозвілля, сільського клубу за місцем проживання у денний час протягом строку, необхідного для процесу активного гармонійного пристосування отримувача соціальної послуги до нових умов соціального середовища. Надані кімнати приміщення в повній мірі відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо впровадження нової соціальної послуги, денне перебування, серед населення громади та залучення їх до активної участі за місцем проживання.

При відділенні денного перебування функціонує Пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, завдяки якому 10  осіб отримали відповідне забезпечення.

У першому півріччі 2018 року        отримали від двох мешканців громади два інвалідних візка та туалет, ходунки.

Соціальними робітниками та фахівцем із соціальної роботи систематично проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення громади з донесенням інформації відносно спектру надання соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності.

Щотижня проводяться апаратні наради у директора Центру на яких постійно заслуховується питання про дотримання прав підопічних та якості надання їм соціальних послуг.

В перспективах розглядаємо питання щодо створення у Білозірській ОТГ відділення стаціонарного догляду.

Черги на поселення у будинки-інтернати, відмови громадянам у поселенні до будинків-інтернатів немає.

У першому півріччі 2018 року поселено до будинку-інтернату двоє громадян.

На даний час в будинках-інтернатах Черкаської області знаходяться 7 осіб з Білозірської ОТГ.

Потреби у розширенні відділення соціальної допомоги вдома не має. Питання про створення спеціалізованих відділень поки що вивчається.

Активно вивчаємо законодавство, щодо надання інноваційних методів соціальних послуг. Відповідно, вивчаємо потреби громадян для запровадження мультидисциплінарної команди.

Інформація періодично розміщується на сайті Білозірської ОТГ, на сторінках щомісячного інформаційного бюлетня «Вісник Білозірської ОТГ».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь