30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек

Бібліотечне покликання…
Це коли читачі та книги
стають твоїм життям.
Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек (згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 № 471/98). Це професійне свято тих, хто допомагає віднайти потрібний шлях до джерела споконвічної мудрості, – бібліотекарів.
Бібліотека і книга завжди були в пошані на теренах нашої держави. Вони були і залишаються дзеркалом і пам’яттю народу, духовними скарбницями людства. Бібліотека, крім того, прихисток серед життєвих негараздів, турбот, популярний і загальнодоступний. Історія бібліотеки цікава тим, що в ній тісно переплітаються історія країни і долі тих людей, які в ній працювали.
У 1971 році в с. Білозір’ї був відкритий новий Будинок культури, в якому по проекту надано приміщення для бібліотеки. Сюди, за особистим проханням, була переведена з Черкаського управління культури на посаду завідувача Харченко Любов Іванівна.
Бібліотеки пройшли шлях з багатьма поколіннями жителів села, допомагаючи їм стати кваліфікованими спеціалістами, або яскравими творчими особистостями. Позаду 43 роки роботи з читачами, а попереду… «Якщо хочеш дізнатись про майбутнє, поглянь у минуле»,- каже народна мудрість. Історія свідчить: часи змінюються,бібліотека залишається.
Із 1971 року по 1986 рік завідувачем Білозірської сільської бібліотеки працює Харченко Любов Іванівна, з 1977 по 1986 рік - бібліотекарем Помазан Віра Павлівна.
Очоливши бібліотеку, яка була просто пустою кімнатою, Любов Іванівна розгорнула велику роботу по комплектуванню книжкового фонду: їздила підбирала літературу по сусідніх селах,багато книг було подаровано односельчанами, закуплено коштами місцевого колгоспу в книжковому магазині. 500 книг – із цього розпочала роботу бібліотека. Книжковий фонд швидко зростав. Великий внесок Любов Іванівна зробила для зміцнення матеріально-технічної бази бібліотеки: придбано нові стелажі, стільці, доріжки. До бібліотеки почали приходити юнацтво, молодь.
Саме небайдужість до своєї справи, любов до професії, вміння знаходити спільну мову з людьми різного віку і різних спеціальностей допомогли Любові Іванівні зробити бібліотеку однією з передових. На роботі у неї завжди було затишно і охайно, росло багато кімнатних квітів. Любов Іванівна організовувала цікаві книжкові виставки, полиці, стенди. Вона мала високий авторитет у селі. Але поряд з цим вона була ще й активною учасницею художньої самодіяльності. Любов Іванівна була постійним учасником сільського хору, виїздів агітбригад для виступів перед колгоспниками у полі, на тваринницьких фермах, механізованих бригадах.
Розвиваючись разом з поколінням своїх користувачів, бібліотека пройшла шлях від ідеологічного закладу до інформаційного центру, успішно реалізуючи свої творчі проекти.
Пропрацювавши 15 років у сільській бібліотеці Любов Іванівна у 1986 році переходить працювати в бібліотеку Білозірської середньої школи №1, де ще віддає 13 років своїй улюбленій справі. Переобладнала шкільну залу під бібліотеку, на базі якої проводились районні семінари. Дбала про організацію та збереження фонду шкільних підручників.
Не одне покоління читачів з щирою вдячністю згадують гарну, привітну жінку.
Довгий і важкий шлях пройдено, багато ще потрібно зробити. Статус бібліотеки, її славу створюють її співробітники – саме цінне, поряд з унікальним бібліотечним фондом. Бажаємо всім бібліотечним працівникам, які працюють зараз і працювали колись здоров’я, благ, щастя і блиску в очах, нових творчих здобутків і вдячних читачів. Нехай робота буде вам тільки в радість.

Ольга Плодиста, завідувач сільської бібліотеки.