Білозірська громада наблизилася до здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді”

Дата: 07.11.2018 16:26

БІЛОЗІРСЬКА ОТГ, Черкаська область, Україна, 7 листопада 2018 року – У середу, 7 листопада, Білозірська сільська рада підписала Меморандум про взаємодію із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді».
Участь у підписанні взяли: зі сторони Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні – керівник проектів соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні Наталія Бородчук та сільський голова Володимир Міцук – зі сторони виконавчого комітету Білозірської сільської ради.
Про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили більше 160 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України. Білозірська громада увійшла до першої когорти муніципалітетів, які є лідерами у впровадженні ініціативи та отримують технічну підтримку ЮНІСЕФ.
Наталія Бородчук, керівник проектів соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні зазначила:
“Сьогодні підписання меморандуму відбувається з громадою, яка обрала для себе шлях створення комфортних умов для розвитку та проживання дітей і молоді. ЮНІСЕФ вітає таке прагнення та засвідчує готовність сприяння захисту та реалізації прав дітей і молоді. Відтак громада може розраховувати на нашу підтримку, а ми у свою чергу віримо, що Білозірська громада зробить усе необхідне для здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді”.
Володимир Міцук, сільський голова зокрема сказав: “Наше майбутнє, майбутнє громади та країни в цілому залежить від дітей та молоді сьогодення. Саме тому з перших днів заснування об’єднаної територіальної громади одним з пріоритетних напрямків діяльності виконавчого комітету та депутатського корпусу є створення комфортних умов для всебічного розвитку молодого покоління. За три роки існування громади зроблено багато важливих справ та започатковано ініціативи які направлені на покращення в галузі освіти, медицини, культури, спорту та соціального обслуговування мешканців громади. Та разом з тим перед нами постає ще багато завдань та викликів. Підписуючи Меморандум ми беремо на себе зобов’язання продовжувати роботу в напрямку створення простору сприятливого для життя дітей та молоді громади. А також, я переконаний, отримуємо надійного партнера-ЮНІСЕФ, у тісній співпраці з яким, сподіваємось, реалізувати ініціативу «Громада дружня до дітей та молоді» у нашій громаді.”
Меморандум окреслює порядок участі громади у глобальній Ініціативі та передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Підписання документу є першим кроком до отримання офіційного статусу “Громада, дружня до дітей та молоді”. Документ зокрема підтверджує зобов’язання громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.
Процес здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді” має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Першим етапом є проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді. Далі виконавчий комітет сільської ради зобов’язується розробити та прийняти план дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп населення. Муніципалітет також повинен забезпечити ресурси для виконання прийнятого плану.
Після впровадження плану дій громада пройде через процес незалежної оцінки, та в разі успішного виконання цього плану – отримає статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.
Про ініціативу
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. З часу створення у 1996 році, до програми приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах. На сьогодні ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплює понад 30 мільйонів дітей.
29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.
Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».
Про ЮНІСЕФ: У всій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися. Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми в Україні: www.unicef.org.ua. Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.
Контакти для преси: Ніна Сорокопуд, ЮНІСЕФ, +38 050 388 29 51, email: nsorokopud@unicef.org