3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами

Дата: 03.12.2018 11:47

3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами

Поряд з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.

Люди з обмеженими можливостями – це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. До цієї категорії належать діти, люди пенсійного віку та  особи інвалідністю.

З усіх категорій осіб, які потребують соціального захисту, на особливу увагу заслуговують особи з інвалідністю. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, побічної дії ліків.

Проведення 3 грудня Міжнародного дня людей з інвалідністю направлено на звернення уваги до їх проблем, захист їхньої гідності, прав і благополуччя. Суспільство повинно усвідомлювати переваги, які воно отримує від участі осіб з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

На сьогодні в Україні є понад два з половиною мільйона людей, які потребують належного ставлення до себе – вони хочуть жити повноцінним життям, вільно пересуватися, не відчувати дискримінації у працевлаштуванні, мати змогу брати участь у соціальному та культурному житті.

Відзначення Міжнародного дня людей з особливими потребами – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед особами з інвалідністю, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть інваліди, а вони потребують допомоги та уваги.

Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

Хочеться подякувати всім, хто опікується людьми з інвалідністю. Адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.