Соборність України – основа державності!

Дата: 23.01.2019 18:43

Соборність України – основа державності!
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
22 січня 2019 року виповнюється 100 років з дня проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
День Соборності України на державному рівні почали відзначати з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня – день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України.
Цій знаменній події була присвячена тематична виставка «На шляху до соборної України» та відеопрезентація «Від уроків в історії – до злагоди сьогодення» в Білозірській бібліотеці №1 Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради. Мета заходу - поглиблення знань учнів про історію виникнення свята, вивчення історії України.
Діти дізнались про історію виникнення свята, підготовку Акту злуки та його проголошення на Софійській площі Києва.
21 січня 1919 року в Хусті Всенародні збори ухвалили приєднати до Української Народної Республіки Закарпаття. Наступного дня у Києві в урочистостях з нагоди свята Злуки брала участь делегація – тридцять шість чоловік Західної області УНР.
Цікаво те, що вперше офіційне святкування Соборності відбулося через 20 років 22 січня 1939 року в Карпатській Україні (м. Хуст), на той час – автономній республіці Чехословаччини. Це була не просто маніфестація, а найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація місцевого населення за участю 30 тис. чоловік, які з’їхались до столиці Карпатської України з усіх куточків краю.
Молоде покоління незалежної України вірить, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.