Субсидії «живими» грошима

Дата: 20.02.2019 08:25

Субсидії «живими» грошима

6 лютого 2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Змінами передбачено з березня поточного року виплату житлових субсидій у готівковій формі всім сім'ям, які звернулися за призначенням субсидії до 31 грудня 2018 року, а також тим, які звернулися після 1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначена з 2018 року у випадках, передбачених законодавством.

Тобто, такі сім'ї отримають у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Відповідно у квітні отримають кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за житлово-комунальні послуги, спожиті у квітні.

Субсидія у готівковій формі (яка призначена на домогосподарство) виплачується уповноваженому представнику, на якого призначено субсидію (тобто особі, чиє прізвище, ім'я, по батькові зазначено у повідомленні про призначення субсидії).

Механізм виплати субсидії готівкою залежить від категорії одержувача субсидії: пенсіонер чи особа, яка не одержує пенсії (не пенсіонер).

Пенсіонерам – субсидіантам, які отримують пенсію через банки, кошти будуть перераховуватись прямо на їх пенсійні рахунки в банківських установах, де вони обслуговуються згідно договору.

Пенсіонерам, які отримують пенсійні виплати через підприємства поштового зв’язку АТ «Укрпошта» означені кошти будуть виплачуватись  готівкою через виплатні об’єкти національного оператора поштового зв’язку.

Період здійснення  виплати монетизованих субсидій буде синхронізовано з датами виплати пенсій. Тобто кожен пенсіонер - одержувач субсидії отримає гроші у встановлену за графіком виплати пенсії дату впродовж виплатного періоду (з 4 по 25 число місяця).

Нарахування сум субсидій, як і раніше, буде проводитись органами соцзахисту.

Звертаємо увагу!

1.      Для отримання монетизованих субсидій надавати додаткові документи до територіальних управлінь Пенсійного фонду області не потрібно.

2.      Виплата житлових субсидій органами Пенсійного фонду області буде здійснюватись на підставі визначених структурними підрозділами органів соціального захисту населення даних про суми монетизованих субсидій пенсіонерів.

Іншим одержувачам (не пенсіонерам) виплата субсидій готівкою буде проведена  з 12 березня через АТ «Ощадбанк» грошовими переказами. При цьому особам, які мають відкриті поточні рахунки в АТ «Ощадбанк», кошти субсидії будуть зараховані на їх рахунки. Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення АТ «Ощадбанк»  починаючи з 12 березня з паспортом та ідентифікаційним номером.

Увага! Таке поняття як обов’язковий платіж, для користувачів, які звернулися за призначенням субсидії до 31 грудня 2018 року, скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року, у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020рр не призначатимуть.

Нагадаємо, щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому усім  отримувачам субсидій потрібно обов’язково подати нову  Заяву і Декларацію про доходи до відділу  соціального захисту населення виконавчого комітету Білозірської сільської ради в травні 2019 року!!!!!!

Одержувачі субсидій, зобов'язані щомісяця сплачувати повну вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої надавачам послуг або виплаченої їм готівкою.

Оплата спожитих житлово-комунальних послуг проводиться до 20 числа місяця, наступного за місяцем в якому отримані послуги (але не пізніше ніж до закінчення місяця).

Інформація, для тих користувачів субсидій, які звернулися за її призначенням з січня 2019 року

Одночасно продовжує діяти запроваджений з січня 2019 року механізм монетизації субсидій, участь в якому беруть сім'ї, яким призначено субсидію з січня поточного року. Таким сім'ям субсидія надходитиме на їх персональний обліковий запис в АТ "Ощадбанк". Банк розраховуватиметься за одержувача субсидії з надавачами комунальних послуг та надсилатиме йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги. Вже за результатами закінчення цього опалювального сезону сім'ї отримають зекономлені суми субсидій в грошовій формі, шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки, відкриті в АТ "Ощадбанк", про що банк надішле одержувачу субсидії смс-повідомлення.

Тим користувачам субсидії, хто звернувся за субсидією у 2019 році не потрібно подавати нову Заяву і Декларацію про доходи в травні 2019 року.