Україна – більше за життя

Дата: 20.02.2019 15:57

11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого.

Нагадаємо  про ті події...

Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з «тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.
     Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості. У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані.

Революція Гідності навчила бути небайдужими, брати на себе відповідальність і стояти за Україну до останнього подиху.

Таким прикладом є Віктор Єременко – молодий хлопець с. Білозіря, який пройшов весь Майдан (у 22-й сотні Сасооборони), а коли почалися бої на Сході, записався до лав Нацгвардії. Загинув під час третього відрядження до району АТО.

Тема героїзму, мужності, самовідданості у захисті України актуальна у вихованні молоді.

В сільській бібліотеці Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради почала роботу  тематична виставка пам’яті «Україна – більше за життя», яка розповідає про трагічні події Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Біля виставки проводяться інформаційні огляди, патріотичні читання.

Горить свіча і памяті сльоза

Додолу з неї краплями стікає,

земля ридає, плачуть небеса –

Героїв України памятає.