УВАГА! Користувачам субсидій!

Дата: 13.03.2019 12:41

Зважаючи на телефонні звернення одержувачів житлових субсидій та з метою забезпечення організації отримання житлової субсидії у готівковій формі, інформуємо.

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року № 62 внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою № 848 від 21.10.1995 (із змінами), згідно з якими визначено механізм виплати житлових субсидій у готівковій формі.

Відповідно до пункту 18 Положення, виплата житлових субсидій у готівковій формі особам, які одержують пенсії, здійснюється Мінсоцполітики через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України  коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”, де особа одержує пенсію, відповідно до укладених договорів.

При цьому через технічні проблеми певна частина одержувачів пенсії не була ідентифікована Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії і, як наслідок, виплата цим особам житлової субсидії у готівковій формі буде здійснюватися через АТ «Ощадбанк». До зазначеної категорії одержувачів житлової субсидії потрапили також маломобільні одержувачі пенсії. Враховуючи це, такими категоріями населення, можливо отримати ці кошти, використовуючи можливість оформлення довіреності на інших осіб.

Стаття 245 Цивільного кодексу України передбачає різні форми довіреності, зокрема, довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування. У довіреності має бути чітко визначено перелік дій, на які уповноважено довірену особу від імені довірителя, зокрема отримання житлової субсидії у готівковій формі через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка», відкриття поточного рахунку в АТ «Ощадбанк» та розпорядження ним, отримання банківської платіжної картки, випущеної до такого рахунку.

Суми невиплачених протягом трьох місяців з дати перерахування Пенсійному фонду України житлових субсидій разом з витратами на їх виплату та доставку повертаються Пенсійним фондом України Мінсоцполітики не пізніше 10 робочих днів разом з реєстрами осіб, яким не виплачена житлова субсидія у готівковій формі.

Невиплачені одержувачам житлової субсидії кошти повертаються Пенсійним фондом України та АТ “Ощадбанк” на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Казначействі.

Реєстри осіб, яким не виплачена житлова субсидія у готівковій формі, отримані від Пенсійного фонду України та АТ “Ощадбанк”, передаються Мінсоцполітики структурним підрозділам з питань соціального захисту населення для врахування під час надання житлової субсидії у наступних періодах.