УВАГА!

Дата: 01.04.2019 11:57

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 20.03.2019 року № 371 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»», відповідно до якої врегульовано механізм виплати разової грошової допомоги до 5 травня в 2019 році та встановлені розміри допомоги ветеранам війни.

категорія

(грн.).

особам з інвалідністю внаслідок війни 1 групи

особам з інвалідністю внаслідок війни 2 групи

особам з інвалідністю внаслідок війни 3групи

учасник бойових дій

член сімей загиблих( померлих)

840

учасник війни

530

Пенсіонерам, які перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду - виплата разової грошової допомоги буде проведена шляхом перерахування коштів на особистий рахунок громадян .за місцем отримання пенсії.

Разом з тим повідомляємо, що згідно п.2 постанови КМУ № 237 від 20.03.2019 ветерани з числа осіб, які не є пенсіонерами і не є військовослужбовцями можуть звернутися за місцем роботи               і списки на виплату грошової допомоги у такому випадку подаються відповідно підприємствами, установами та організаціями.

Підпунктом 4 пункту 1 постанови КМУ №237 від 20.03.2019 передбачено, особи, які не отримали грошової допомоги, зокрема ті, що набули статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до 5 травня 2019 р. включно, мають право звернутися за нею до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2019 року.

Звертаємо увагу, що військові комісаріати, зокрема  Черкаський об’єднаний міський, відмовляються приймати заяви на виплату допомоги від учасників бойових дій, які не є військовослужбовцями та пенсіонерами.