МОП: 100-річчя боротьби за соціальну справедливість та гідну працю

Дата: 22.04.2019 09:44

Україна є членом Міжнародної організації праці (МОП) з 1954 року, і в часи незалежності також не стоїть осторонь світових процесіву боротьбі за гідну працю.

У 2019 році виповнюється 100 років із часу заснування Міжнародної організації праці. Після руйнівної світової війни у 1919 році уряди країн, роботодавці і працівники об’єдналися на основі ідеї соціальної справедливості для утворення МОП, «беручи до уваги, що існують умови праці, що тягнуть за собою несправедливість, потребу та злидні для великої кількості людей, що породжують таке невдоволення, яке наражає на небезпеку мир і злагоду в усьому світі; і беручи до уваги нагальну потребу поліпшення цих умов», як мовиться у преамбулі до Статуту МОП 1919 року.

Сьогодні, як і тоді, міцний мир і стабільність залежать від соціальної справедливості. Тому на ознаменування своєї столітньої річниці МОП оголосила про початок глобальної кампанії під назвою «МОП звертається до людей» (далі — кампанія), яка покликана продемонструвати актуальність принципів і цілей установчого мандата Організації для вирішення проблем сьогоднішнього дня, а також їх важливу роль у справі побудови більш справедливого майбутнього для всіх.

Кампанія ведеться за 25 тематичними напрямами, які мають безпосередній стосунок до повсякденного життя людей, починаючи з гендерної рівності та молодіжної зайнятості і закінчуючи зміною клімату і проблемами впровадження на виробництві штучного інтелекту. Всі ці напрями охоплюють під різними кутами проблеми гідної праці. Проте ми пам’я таємо, що гідна праця — це перш за все безпечна праця. Наголошуючи на цьому,
один з напрямів МОП присвячено безпосередньо сфери безпеки праці та здоров’я.

З матеріалами, що стосуються напрямів діяльності МОП, можна ознайомитись на новому інтерактивному сайті, який надає мультимедійні можливості для вивчення минулого, сьогодення і майбутнього МОП.

З нагоди Всесвітнього дня безпеки праці та здоров’я цього року 28 квітня аналізуватиметься 100-річна робота з поліпшення професійної безпеки та здоров’я. Фахівці МОП, натхненні столітньою річницею та дискусіями про майбутнє, обрали темою Всесвітнього дня — «Безпека і здоровя та майбутнє праці / Safety and health and the future of work». Окрім підбиття підсумків, розглядатимуться можливості для продовження цих зусиль шляхом таких значних змін, як технологія, демографія, організація праці та зміна клімату.

28 квітня 2019 року стане лише початком всесвітніх подій та заходів, що триватимуть протягом усього року, навколо теми безпеки та здоров’я і майбутнього праці.

МОП розпочне глобальний звіт з цього приводу, поділившись історією про 100-річний досвід збереження життя і пропагування безпечного та здорового робочого середовища. Очікується, що доповідь охопить еволюцію безпеки та охорони здоров’я ще до початку роботи МОП до 1919 року, пройшовши через основні поворотні моменти, які вплинули на цю сферу, а також на те, як МОП сприяє підвищенню безпеки та здоров’я на роботі.

Відділ з питань правопорядку, безпеки громадян, цивільного захисту, охорони праці, запобігання корупції, зв?язків з правоохоронними органами та оборонно-мобілізаційної роботи виконавчого комітету Білозірської сільської ради.