Добра справа  для довкілля і для себе.

Дата: 17.05.2019 11:55

Добра справа  для довкілля і для себе.

Зупинися, людино, на мить

І відчуй, як планеті болить,

Як із серця крик вирина –

Зупинися, Земля в нас одна!

(Юлія Весна)

Охорона природи  це обов’язок кожної людини. Найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає спілкування з природою. Природа і Вітчизна – невіддільні. В кожного з нас на все життя у серці залишається куточок - ліс чи лука з пахучою травою, поле чи стежина  якою не ідеш, а летиш. Ми люди доти допоки є природа.

Протягом року учні члени рою «Патріот» Ірдинського НВК займалися «Добрим ділом» для себе для односельців та для довкілля.  Ідейні принципи нашого рою - служити Богові, Батьківщині та ближнім. А розпочиналось все так: під час тренувань по підготовці до Всеукраїнської гри «ДЖУРА» ми виявили, що в лісі  прилеглому до селища дуже багато сміття, тож перетворили бігренування в плогінг. Плогінг – це вид спорту, що в перекладі означає   "підбирати сміття під час пробіжки". Започаткував його житель Швеції Ерік Альхстром у 2017 році у зв'язку з глобальним засміченням довкілля у світі. Тож наш  звичайний біг переріс в екологічну акцію. Захопившись, діти проводили просвітницькі заходи і на території селища: розставляли  мотивуючі таблички, розвішували листівки спілкуючись з односельцями.

Боротьба за чисте довкілля триває. Наша мета: знищити стихійні сміттєзвалища. Тому і звертаємося до усіх жителів громади, і, особливо, до жителів нашого селища, до депутатів сільської ради, сільського голови та старости селища,  підприємств та підприємців давайте  почнемо з себе та допоможемо один одному вирішити проблему з побутовим сміттям у нашій громаді.