Шановні батьки! Зверніть увагу, що споживають ваші діти!!!

Дата: 06.09.2016 11:15

Токсикологічні центри повідомляють про отруєння дітей, викликаних підвищеними дозами кофеїну. Діти з задоволенням і багато вживають енергетичних напоїв, що містять величезні кількості стимуляторів. В американському журналі " Педіатрія з тривогою повідомляється про зростання проблем зі здоров'ям у дітей, пов'язаних з вживанням кофеїну. Кофеїн міститься в популярних напоях, розфасованих в барвисті банки зі звучними назвами, які особливо популярні у дітей підліткового віку. Близько 50% цієї вікової категорії є споживачами напоїв, ринок яких становить 9 мільярдів доларів.

Передозування кофеїну у дітей

Токсикологічні центри відзначають вдвічі більше випадків кофеїнового отруєння у дітей порівняно з дорослими, що пояснюється більшою сприйнятливістю дитячого організму до несприятливих впливів кофеїну. Медики пов'язують з впливом енергетичних напоїв такі токсичні прояви, як ураження печінки, нирок, розлади дихання, розлади з боку нервової системи, підвищений кров'яний тиск, порушення роботи серця, особливості його ритму.

Слід врахувати, що енергетичні напої для дітей сертифікуються, як харчові добавки, а це означає, що вміст кофеїну в них не лімітується. Деякі банки містять близько 500 мг кофеїну.

Що необхідно знати батькам підлітків про енергетичні напої?

«Енергетичні напої особливо небезпечні для дітей при заняттях спортом», - стверджує професор Хіггінс з Техаського центру здоров'я. Серце має так званий коронарний резерв, який полягає у здатності артерій розширюватися під час інтенсивних тренувань. Кофеїн може вплинути на цю здатність негативно, що проявляється серцевими нападами та порушеннями серцевого ритму у людей, що займаються спортом. Артерії серця під впливом кофеїну можуть спазмовані, що, фактично, перешкоджає кровотоку. Поєднання кофеїну з таурином, які зазвичай скомбіновані разом в таких напоях, сприяє почастішання пульсу.

Інші фахівці також говорять, що шкоду енергетичних напоїв для підлітків ще й у тому, що вони замінюють повноцінне питво – мінеральну воду, або, наприклад, молоко. В організм не надходять необхідні для росту мінерали і протеїни. Нарешті, енергетичні напої багаті калоріями, що призводить до огрядності, дитячого ожиріння.