Черкаський район, Черкаська область

Для оптимальної лісистості в області потрібно озеленити ще 12,6 тис. га

Лісистість Черкаської області (відсоток площі вкритої лісами від загальної площі) нині становить 15,4%, при оптимальній – 16%, коли ліси з найбільшою ефективністю виконують свої функції.

Про це під час координаційної наради в Черкаській облдержадміністрації розповів перший заступник начальника Черкаського обласного управління Василь Горда.

За його словами упродовж останніх 60 років зусиллями лісівників площа лісів збільшилася майже на 63 тис. га, а лісистість – на 3%. Заліснювалися яри, горби, піски.

- Для досягнення оптимальної лісистості необхідно створити нові ліси на площі 12,6 тис. га на землях, непридатних для сільськогосподарського виробництва. За даними органів Держгеокадастру таких земель в області налічується близько 16 тис. га, - зазначив Василь Іванович.

Органам місцевої влади спільно з органами Держгеокадастру було запропоновано визначитися з площами, які підлягають залісненню, а до 1 березня перелік таких ділянок мало отримати управління.

Однак, за його словами, не всі районні адміністрації надали відповідь у встановлений термін. А наслідками такого затягування є втрата кращих агротехнічних строків посадки лісу.

Наразі лісгоспи активно проводять посадку лісу на зрубах, де ще з минулого року проведено підготовку ґрунту (знищення злакової рослинності, глибоке рихлення, нарізка борозд). Без таких підготовчих робіт створення лісових насаджень є проблематичним.

Джерелом фінансування робіт з лісорозведення можуть бути кошти екологічного податку та надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, яких на рахунках місцевих бюджетів станом на 1 січня 2016 р. – 8,6 млн. гривень. Тож обласному управлінню потрібні дані від головного управління Держгеокадастру в розрізі місцевих рад, щоб ув’язати такі кошти і запропоновані площі під посадку. Лісгоспи можуть виконати роботи як з наданням їм земель під заліснення, так і без передачі (за договорами), - зазначають у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.