Формування сильних та спроможних громад – одне з важливих завдань сьогодення

Дата: 13.05.2016 16:19

Вирішення проблемних питань та задоволення нагальних потреб вже функціонуючих територіальних громад області, а також допомога тим, хто лише планує об’єднатися, на контролі заступника голови облдержадміністрації Ярослава Березаня. На цьому він наголосив під час зустрічі з головами трьох територіальних громад Черкащини.

На Черкащині вже майже півроку діють три об’єднані територіальні громади: Білозірська, Мокрокалигірська та Єрківська. Відтоді, відзначив голова Білозірської селищної ОТГ Володимир Міцук, довелося вирішити чимало питань.

– За п’ять місяців існування Білозірської територіальної громади можемо похвалитися зробленою роботою, – зауважив її голова Володимир Міцук. – Однак досі маємо низку гострих для нас проблем. У першу чергу йдеться про кадрове забезпечення соціальних об’єктів громади, вирішення питання оформлення спадщини та надання деяких інших юридичних послуг.

З тими ж проблемами зіткнулися і в двох інших територіальних громадах Черкащини. Заступник голови ОДА Ярослав Березань, ознайомившись з основними озвученими зауваженнями очільників територіальних громад, відзначив, що у вирішенні проблемних питань спочатку подбають на обласному, а за необхідності й на вищому рівні.

– Поки що на Черкащині об’єднавчий процес дещо сповільнений, тож будемо працювати над цим, – зазначив Ярослав Березань. – Зауважу, держава пропонує значну фінансову підтримку для ОТГ. Так, з державного бюджету на розвиток інфраструктури громад передбачена пряма субвенція. Крім того, громади також можуть скористатися коштами державного фонду регіонального розвитку. Головне – виявити ініціативу та подати відповідно підготовані проекти.

Джерело: Черкаська ОДА