Весна на Черкащині набирає обертів

Дата: 28.03.2016 16:29

Упродовж робочого тижня прогнозують періодичні дощі різної інтенсивності, лише 29 березня – без істотних опадів. Теплі повітряні маси із південного заходу та денний сонячний прогрів підвищать денну температуру повітря впродовж 30 березня-1 квітня до 13-18º, вночі також тепло – 2-7º тепла, повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Із 2 квітня під впливом холодної частини Балтійського циклону в регіоні дещо похолодає, однак позитивний температурний фон збережеться. Впродовж доби температура повітря становитиме 2-8º тепла.

Цьогорічний березень впевнено входить у дванадцятку аномально теплих за повоєнний період спостережень. За статистикою, саме за останні 30 років спостерігається така аномалія раз у три роки. Найтеплішими, із середньомісячною температурою повітря 6º, видалися березні 1990 та 2014 років.

Відзначимо, 30 березня у народі відзначають «Теплого Олекси». У цей день, зазвичай, пасічники виставляють бджоли на пасіку.

У гідрометцентрі повідомляють, одним із найбільш небезпечних явищ для сільського господарства у квітні вважаються заморозки. Тому проаналізувавши це явище із 2000 року метеорологи Черкащини зробили такі висновки: у квітні нічні морози бувають часто. на початку місяця – 87%, (найнижче 9º було 3 квітня 2014 р.), у кінці місяця – 67% (найнижче 5º було 27 квітня 2003 р.). У травні заморозки спостерігалися лише у першій декаді – 40% (найнижче 5º було 4 травня 2007 р.). До речі, за останні 16 років після 8 травня заморозки у повітрі не спостерігалися.